Co nemohu jíst to si na kůži nedám - přejděte na přírodní kosmetiku...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Kůže je bariéra, která nás chrání před škodlivými okolními vlivy. Denně naše pokožka vstřebává až 60% látek z kosmetiky a okolí, v závislosti na jejich vstřebatelnosti a velikosti. Je tedy nesmírně důležité začít vnímat co díky kosmetice, kterou používáme do svého těla dostáváme. Pokud se rozhodnete používat přírodní kosmetiku zmírníte tak vstřebávání toxických látek do vašeho organismu a ulehčíte tak vašemu lymfatickému systému a krevnímu oběhu.

Co je přírodní kosmetika

Přírodní kosmetika je především založena na vysoké koncentraci rostlinných a bylinných olejů a extraktů. Tím je pro tělo naprosto přirozená a minimalizuje se tím vznik kožních alergií, nebo ekzémů. e tak ideální volbou pro lidi trpící kožními problémy, nebo pro ty, kteří mají suchou, citlivou a problematickou pleť. Ale jednou z hlavních výhod je to, že díky svému složení je vhodná naprosto pro každého.

Proč používat přírodní kosmetiku

Každá žena denně použije až 12 kosmetických produktů obsahujících 168 jedinečných ingrediencí. Mezi těmito ingrediencemi mohou být endokrinní disruptory, které mohou z dlouhodobého hlediska ovlivňovat hormonální rovnováhu. Vzhledem k tomu, že naše pokožka může v závislosti na látce, co s ní přijdou do kontaktu absorbovat až 60% látek do krevního řečiště (příklad: nikotinové náplasti či antikoncepce), je tedy velmi vhodné hlídat si, co používáme denně za produkty pro osobní péči, včetně drogerie. Pravidelným používáním “toxické” drogerie si můžete způsobit také: kožní problémy, rakovinu, neplodnost, vrozené vady, reprodukční problémy kognitivní poruchy.

Přírodní kosmetika obsahuje přírodní složky v daleko větší koncentraci. Obsahuje zejména rostlinné oleje, které slouží jako základy většiny produktů. Ty se získávají extrakcí, nebo jsou za studena lisované. Oleje jsou poté doplňovány o éterické oleje, které zde nejen zastupují vonnou složku výrobku, ale také částečně působí jako konzervant. Éterické oleje jsou získané destilací nebo lisovaním květů, plodů, listů či kůry. Dále jsou přidané výtažky a vitamíny z rostlin, ořechů, jader, semen, medu apod., esenciální oleje nebo třeba květinové vody – hydroláty.


Pokud se vám nechce pročítat složení kosmetických produktů a máte zájem snížit každodenní toxickou zátěž pro váš organismu, pak je přírodní antiestrogenní kosmetika jasná volba. Pravidelné používání přírodní kosmetiky nebude neblaze ovlivňovat váš organismus. Co na přírodní kosmetice velmi oceňujeme je fakt, že není testovaná na zvířatech a nezatěžuje životní prostředí. Vzhledem k tomu, že kosmetika pochází zejména z bylin, je velmi šetrná ke každé pokožce a zejména té citlivé, trpící na kožní problémy.

Přírodní produkty neobsahují žádné syntetické látky - v certifikované přírodní kosmetice nenajdete konzervační a synteticky vyrobené látky, barviva, silikony ani jiné ropné složky. Všechny produkty, které podléhají kritériím k získání certifikátů se zavazují k použití jen přírodních látek.

Pozor na tyto ingredience

Syntetické látky obsažené v konvenční kosmetice obsahují syntetické látky, které mohou dráždit vaši pokožku a zapříčinit různé kožní alergie, nebo ekzémy, popřípadě narušovat hormonální rovnováhu (estrogenová dominance).

Imidazolidinyl urea, Bronopol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Bronidox, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Diazodinyl-Urea, DMDM Hydantion, PEG-100Stearate, Steareth-21, PEG-6-Tetrasodium-Pyrophosphate, PEG-7-Glyceryl-Cocoate, Dimethicone, Dimethycone Copolyol, Amodimethicone, Triphenyl Trimethycone, Cyclopenthasilixane, Dimethiconol, Methylparaben, ethylparaben, propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate /SLS/ a Sodium Laureth Sulfate /SLES, Oxybenzon, Parafín, Paraffinum Liquidum, Petroleum, Gera Microcristallina, Propylene Glycol.

Losos s bylinkovou omáčkou

Losos s bylinkovou omáčkou


Losos s bylinkovou omáčkou je zdravé, lehké a voňavé jídlo, které rychle připravíme. Můžeme ho podávat s vařenýmmi brambory.


Sýrové chuťovky s ovocem a bylinkami

Sýrové chuťovky s ovocem a bylinkami


Sýrové chuťovky s ovocem a bylinkami jsou pochoutkou na letní párty nebo zajímavým předkrmem.


Jarní zeleninový hrnec s bylinkovými knedlíčky

Jarní zeleninový hrnec s bylinkovými knedlíčky


Jarní zeleninový hrnec s bylinkovými knedlíčky je voňavé zeleninové jídlo, které připravíme v jednom pekáči pro spoustu lidí.


Bylinkový ocet

Bylinkový ocet


I když jsou bylinkové octy neobvyklé, jistě naleznou své uplatnění.


Bylinkový bramborový salát

Bylinkový bramborový salát


Bylinkový bramborový salát je odlehčená verze klasického bramborového salátu.


Rajčatový salát s divokými bylinkami

Rajčatový salát s divokými bylinkami


Divoké bylinky z tohoto receptu nasbíráte na zahradě nebo na louce. Ale dbejte na to, aby to bylo v čistém prostředí, které není kontaminované.


Hovězí pečeně se zelenými bylinkami

Hovězí pečeně se zelenými bylinkami


Hovězí pečeně se zelenými bylinkami pomalu pečená v troubě je voňavá a křehká.


Houby  plněné špenátem, chlebem, česnekem a bylinkami

Houby plněné špenátem, chlebem, česnekem a bylinkami


Houby plněné špenátem, chlebem, česnekem a bylinkami jsou báječný předkrm.


Treska s bylinkovým máslem

Treska s bylinkovým máslem


Treska s bylinkovým máslem je lehké, téměř dietní jídlo. Její příprava je velmi jednoduchá a času zabere pramálo.


Salát s tuňákem, bylinkami a sladkou kukuřicí

Salát s tuňákem, bylinkami a sladkou kukuřicí


Rychlá večeře pro celou rodinu. Salát s tuňákem doplněný oblíbenými bylinkami.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Co nemohu jíst to si na kůži nedám - přejděte na přírodní kosmetiku..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: nemohu, jíst, kůži, nedám, přejděte, přírodní, kosmetiku....

Kde najít informace×