Vyzkoušejte: Jablečný ocet s jeho blahodárnými účinky…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jablečný ocet se báječně hodí do salátů a nejčastěji se používá zejména kvůli jeho blahodárným účinkům na náš organismus. Pokud trpíte ekzémy, chcete snížit svou hmotnost, trpíte častými záněty dýchacích cest a tak dále, zařaďte jablečný ocet do svého jídelníčku.

Bohatý zdroj vitamínů a minerálů

Jak už název napovídá, jablečný ocet je vyrábí z kvašených jablek. Jsou v něm obsaženy velmi důležité složky jako jsou: vápník, draslík, hořčík, vitamín C, beta karoten, pektin, fluor atd. Stravou a stresem denně zanášíme svá těla toxiny a právě jablečný ocet nám je pomáhá vyplavovat z těla a doslova nás naboostuje zdraví prospěšnými látkami. Je bohatou zásobárnou vitamínů skupiny B (B1, B2, B6). Dále obsahuje takzvaný niacin, jehož deriváty hrají roli v energetickém metabolismu buňky a kyselinu pantothenovou-octovou. O zdravé vlasy, nehty a pleť se postará biotin, který má zásadní vliv na jejich kvalitu. a v neposlední řadě vitamin C, draslík, železo, fosfor a vápník. Jablečný ocet obsahuje kyselinu maleinovou, která je přírodní organickou součástí jablek.

Pozitivně přispívá k:


 • Dobré srážlivosti krve

 • Podporuje zdraví cév

 • Tvorbu červených krvinek

 • Zdravé činnosti srdce

 • Podporuje tělesnou rovnováhu

 • Snižuje hladinu cholesterolu

 • Protibakteriální

 • Urychlení zažívání a tím podporuje hubnutí

 • Stavu břišní mikroflóry

 • Stabilnímu pH organismu

 • Má dobrý vliv na stav vlasů, nehtů a pokožky


Hubněte s jablečným octem

Pokud potřebujete ze svého těla vyplavit nečistoty a toxiny vyzkoušejte měsíční kůru s jablečným octem. Každé ráno si do sklenice s vodou dejte polévkovou lžíci jablečného octa a nalačno ji vypijte. Lepší je používat teplá voda, která krásně probudí váš organismus, ale pokud to nesnesete nevadí a skvěle postačí studená voda, díky které vznikne lahodný osvěžující nápoj. Pokud neholdujete kyselým chutím přidejte si do nápoje trochu medu pro zjemnění chuti. Poté počkejte půl hodiny a teprve poté se najezte. Tato kůra by vám měla také zmírnit pocit hladu, nabudit metabolismus a podpořit očistné procesy těla. Jednu kávovou lžičku jablečného octa ve sklenici vody užívejte 2-3 x denně, vždy mezi jídly.


Tuto kůru dodržujte každý den po dobu jednoho měsíce a pak si dejte na chvilku pauzu než začnete znovu. První výsledku začnete na svém těle pozorovat zhruba za měsíc. Nicméně pokud chcete, aby kůra byla skutečně účinná doporučujeme spojit se zdravým jídelníčkem a pravidelným sportem.

Jablka s ořechy s čokoládovou omáčkou

Jablka s ořechy s čokoládovou omáčkou


...s ořechy s čokoládovou omáčkou, to je skvělý podzimní moučník


Jablečný koláč

Jablečný koláč


Jablečný koláč je moučník, který má spoustu podob.


Červené zelí s jablky

Červené zelí s jablky


Skvělá verze přílohy z červeného zelí. Vhodné jako příloha k vánočním pokrmům, například ke kachně.


Jablečný punč

Jablečný punč


Skvělá verze přílohy z červeného zelí. Vhodné jako příloha k vánočním pokrmům, například ke kachně.


Jablečné muffiny s rozinkami

Jablečné muffiny s rozinkami


Jablečné muffiny s rozinkami můžeme přichystat jako zdravý a lehký moučník ke kávě po obědě.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vyzkoušejte: Jablečný ocet s jeho blahodárnými účinky…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: vyzkoušejte:, jablečný, ocet, jeho, blahodárnými, účinky….


×