Dáváte si novoroční předsevzetí? A dodrželi jste je někdy?

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Poslední den v roce si člověk zvykl dávat novoroční předsevzetí. Mohou být jakákoliv. Od toho, že přestaneme kouřit, budeme chodit do posilovny, zavedeme dlouhé procházky nebo začneme pravidelně běhat, konečně si přečteme všechny ty nakoupené knihy na které nikdy nezbyl čas, budeme se více věnovat sobě, zapracujeme na znalosti alespoň jednoho cizího jazyka, budeme se opravdu zajímat o druhé, obnovíme přerušené kontakty s rodinou, budeme žít více ekologicky a šetřit přírodu, nebudeme tolik utrácet bez rozmyslu, uděláme každý den něco hezkého pro jiné, naučíme se něco nového, až po předsevzetí, že tentokrát opravdu, ale opravdu zhubneme.

Jak to s novoročními předsevzetími obvykle končí, to jsme zažili všichni. Některá vydrží déle, jiná jen opravdu krátce a většinou jsme za nějaký čas tam, kde jsme byli 31. prosince. I když není vyloučené, že některé předsevzetí se nám opravdu dodržet podaří, vytrváme ve svém úsilí a v tom, co jsme chvílemi považovali za namáhavou dřinu, najdeme zalíbení, třeba právě proto, že se začaly objevovat kýžené výsledky našeho snažení. Přejde nám to do krve, jak se říká, a žasneme nad tím, že jsme vůbec mohli žít jinak.

Že se zbavíme nadbytečných kil, bývá jedno z častých předsevzetí mnohých z nás. Jak nám to poslední den v roce připadá snadné! Prostě budeme držet dietu, cvičit a přijde to samo. Je to jednoduché, ne? Nejspíš to asi nebude náš první pokus, jde ale přece jen o to, vydržet.

Co kdyby nám to naše snažení ale, kromě menší velikosti oblečení, mohlo přinést i další bonusy, jako například více energie, zlepšení kvality pleti, zlepšení imunity a tělesné kondice vůbec?


Jak na to? Především zkusme jíst promyšleněji a tím pádem i zdravěji než dosud. Dbejme na vyváženou a kvalitní stravu. Nepočítejme kalorie, ale jezme střídmě a pestře. Objevme nové recepty ze surovin, které jsme ještě neochutnali. Dopřejme si dostatek času na jídlo několikrát denně a nezanedbávejme kvalitní stolování. Udělejme z jídla požitek pro chuť i pro oko a občas ho spojme s posezením s dobrými přáteli. Zkusme najít i v samotné přípravě jídla zalíbení a zdokonalme se v ní.

A rozhodně si také udělejme dostatek času na pravidelný tělesný pohyb, či na kvalitní spánek. Chceme být hubenější, zdravější a chytřejší? Nevyhýbejme se ani sportovním ani kulturním zážitkům, dopřejme si požitek z přečtené knihy, z dobrého filmu, koncertu nebo divadelního představení. Vždycky jste chtěli vidět nějaké exotické místo? Toužíte navštívit Paříž? Co třeba zkusit se naučit trochu francouzsky a pak si ten sen splnit?

Walt Disney kdysi řekl: „Štěstí je stav mysli“. Jasně, už to zní jako klišé, ale nemyslíte, že když je člověk spokojený sám se sebou, když dělá věci, které mu přinášejí příjemné pocity, je pocitu štěstí tak nějak blíž? Tak využijme nového začátku, a nemusí to být právě prvního ledna, a dejme si šanci něco změnit k lepšímu.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dáváte si novoroční předsevzetí? A dodrželi jste je někdy?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: dáváte, novoroční, předsevzetí?, dodrželi, jste, někdy?.

Kde najít informace×