Připravte si štědrovečerní večeři s předstihem - ušetříte čas i peníze…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Není ještě brzy na přípravu štědrovečerní večeře? Ne není, ušetříte si spoustu stresu, a snížíte plýtvání potravinami. Nakonec si ušetříte mnoho stresu a budete mít více času na své blízké.

Ušetříte potraviny

Jednou z největších výhod přípravy štědrovečerní večeře v předstihu je, že se vyhnete plýtvání potravinami, které je s Vánocemi spojeno. Na světě se na Vánoce každoročně vyhodí minimálně 50 milionu tun poživatelných potravin. Ačkoli v současné době nemáme k dispozici přesné statistiky o tom, jakou část tohoto odpadu tvoří právě Vánoce, všeobecně se má za to, že obecně více konzumujeme, připravujeme příliš mnoho jídla, abychom byli dobrými hostiteli. Jak ale může příprava štědrovečerní večeře v předstihu skutečně pomoci tato čísla snížit? Zde přichází ke slovu vaše mraznička!

Pokud si připravíte a zamrazíte co největší část štědrovečerní večeře předem, můžete ušetřit potraviny tím, že:


- Budete vařit jen to, co je v daný den potřeba. Pokud jste připravili jídlo pro 10 osob a nakonec jich přijde jen 8, můžete nechat poslední dvě porce v mrazáku a připravit je na snadné lednové nebo únorové nedělní pečení.

- Využijte to, co máte v lednici. Koupili jste si v týdenním nákupu pytel mrkve (nebo jiné zeleniny) a použili jste jen jednu nebo dvě? Žádný problém! Místo toho, abyste je vyhodili, až začnou měknout, můžete je zmrazit hned, s vědomím, že máte na Vánoce vše připraveno.


- Místo toho, abyste dělali velký nákup vánočních potravin, zvažte nákup zlevněných položek v supermarketu už teď. Pak se můžete cítit jako superhrdina, který zachraňuje potraviny, které by přišly vniveč, můžete je zmrazit, abyste na Štědrý den nemuseli shánět čtyři například pytle brambor.

Ušetřete čas

Nebylo by úžasné mít na Štědrý den vše předem připravené, abyste si mohli odpočinout se sklenkou dobrého pití. Když si vánoční jídlo připravíte a zamrazíte předem, bude váš den mnohem klidnější a budete si moci více hodin užívat toho, že jsou Vánoce. Nebudete muset dělat jednu “mamutí” přípravu. Už žádné vstávání v pět ráno na Štědrý den kvůli loupání brambor!

Ušetřete peníze

Ušetřili jste jídlo a čas, co takhle ušetřit i trochu peněz? Pokud si štědrovečerní večeři připravíte předem, můžete ušetřit i hodně peněz:

- Nákupem zlevněných položek. Jak jsme se již zmínili výše, nákup zlevněného zboží, které by jinak supermarkety vyhodili do koše, je skvělý způsob, jak ušetřit nějaké peníze a zároveň si připravit štědrovečerní večeři v předstihu.

- Nákupem v sezóně. Pokud jste opravdu organizovaní, můžete nakoupit lokální produkty, které jsou v sezóně, a zmrazit si je na Vánoce. Nákup v sezóně je skvělý, protože nejen že ušetříte peníze (produkty jsou často levnější), ale také se vyhnete tomu, že mnoho oblíbených položek na štědrovečerní večeři bude muset být přepraveno nebo letecky dopraveno ze zámoří, aby se dostaly na váš stůl.

Smažený kapr

Smažený kapr


Tradiční recept na smaženého kapra v křupavé strouhance.


Vánoční bramborový salát

Vánoční bramborový salát


Konečně se blíží období, kdy si vychutnáme lahodný bramborový salát.


Vánoční rybí polévka

Vánoční rybí polévka


Lahodná rybí polévka chutná s opečeným chlebem nejlépe.


Linecké košíčky

Linecké košíčky


Lahodné a jemné linecké těsto neodmyslitelně k Vánocům patří.


Vánoční punč

Vánoční punč


Zahřeje a přijemně potěší chuťové pohárky - vánoční punč.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Připravte si štědrovečerní večeři s předstihem - ušetříte čas i peníze…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:×