Top 5 jídel z jedné pánve: Ušetříte čas a přitom si pochutnáte…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Načerpejte inspiraci k přípravě jídel, které jsou chutné a zároveň časově nenáročné. Jídlo z jedné pánve je velmi kreativní a můžete si ho připravit s masem či bez. Budete potřebovat jen pestrou škálu zeleniny a příloh, které jsou hotové do pěti minut.

Kuřecí stir-fry se zeleninou

Pokud milujete spoustu zeleniny na talíři, vyzkoušejte si doma připravit kuřecí stir-fry se zeleninou. Technika přípravy jídla stir-fry pochází původně z Číny a je založena na rychlém smažení všech ingrediencí na malém množství oleje v rozpálené pánvi wok. Výhodou této techniky přípravy jídla je to, že si maso, ryby i zelenina zachovají šťavnatost a křupavou konzistenci. Na závěr můžete do pánve vmíchat i přílohu, jako je například rýže nebo rýžové nudle.

Tortilla de patatas

Tato španělská specialita se skvěle hodí na snídani nebo svačinku. Ačkoliv název může připomínat mexickou tortillu, tak nemá s ní kromě názvu nic společného. Jedná se totiž o omeletu z vajec, pečených brambor, cibule a podle chuti dalších přísad. Tuto španělskou pochoutku, která se s oblibou připravuje také v Latinské Americe budete milovat a velmi brzy se stane součástí vašeho snídaňového menu.

Italské houbové rizoto

Pravé italské rizoto má krásnou krémovou konzistenci. Připravuje se ze speciální rýže na rizoto s vysokým obsahem škrobu, s kulatým středním tvarem zrn. V tomto pokrmu se harmonicky snoubí výrazný chuť parmazánu s lesními hříbky. Jedná se o lahodné lehké jídlo, které bude milovat celá vaše rodina.


Hovězí quesadilla se sýrem a guacamole

Na jedné pánvi si jednoduše připravíte toto typicky mexické jídlo. Základními ingrediencemi tohoto celosvětově oblíbeného pokrmu je placka zvaná tortilla, mleté maso a sýr. V průběhu let se toto mexické koloniální jídlo měnilo, a proto má v současné době mnoho podob. Vybrat si můžete mezi mnoha variantami například quesadilla bez masa či s lehčím sýrem a masem kuřecím. Quesadillu nelze považovat za vyloženě zdravé či nezdravé jídlo, protože samozřejmě záleží na tom, jaké bude mít složení.

Kari kuře v kokosovém mléce

Velmi chutné thajské jídlo, které si připravíte do 35 minut. Skládá se z čerstvé zeleniny, kuřecího masa a thajského koření. Přidáním kari pasty, kokosového mléka, bylin, sojové a rybí omáčky, docílíte naprosté harmonie chutí. Thajské kari se od indické kuchyně naprosto liší hlavně ve složení přísad. Nejčastěji se konzumuje v kombinaci s jasmínovou rýží a ve středním a v severovýchodním Thajsku s nudlemi chanom chin (fermentované rýžové nudle).

Kuřecí stir-fry se zeleninou

Kuřecí stir-fry se zeleninou


Pokud milujete spoustu zeleniny na talíři, vyzkoušejte si doma připravit kuřecí stir-fry se zeleninou.


Tortilla de patatas

Tortilla de patatas


Ačkoliv název může připomínat mexickou tortillu, tak nemá s ní kromě názvu nic společného.


Italské houbové rizoto

Italské houbové rizoto


Pravé italské rizoto má krásnou krémovou konzistenci. Připravuje se ze speciální rýže na rizoto s vysokým obsahem škrobu, s kulatým středním tvarem zrn.


Hovězí quesadilla se sýrem a guacamole

Hovězí quesadilla se sýrem a guacamole


Základními ingrediencemi tohoto celosvětově oblíbeného pokrmu je placka zvaná tortilla, mleté maso a sýr.


Kari kuře v kokosovém mléce

Kari kuře v kokosovém mléce


Skládá se z čerstvé zeleniny, kuřecího masa a thajského koření. Přidáním kari pasty, kokosového mléka, bylin, sojové a rybí omáčky, docílíte naprosté harmonie chutí.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 jídel z jedné pánve: Ušetříte čas a přitom si pochutnáte…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, jídel, jedné, pánve:, ušetříte, čas, přitom, pochutnáte….

Kde najít informace×