Dětský pokoj, který roste s vašimi dětmi

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Zájmy a záliby našich dětí se velmi rychle mění. Jednou je oblíbená jedna pohádková postavička a zanedlouho už je vzorem zpěvák či zpěvačka, nebo sportovec. A pokaždé si naše dítko přeje, aby s oblíbeným hrdinou trávili i čas ve svém pokojíčku.

Dětský pokoj, který roste s vašimi dětmiPrvní dětský pokojíček zařizujeme ve chvíli, kdy nám dcera nebo syn vyrostou z dětské postýlky, nebo je toužíme vyhnat z naší manželské postele. Chceme dítěti dopřát hezké prostředí, kde bude mít dostatek prostoru na hraní a také svůj malý klidný soukromý koutek. První výmalby a zařízení dětských pokojíků se tak nesou v modré nebo růžové barvě a jsou přeplněny nejrůznějšími hračkami. Takovou výmalbu však musíme změnit už za velmi krátkou dobu, jelikož nám dítko povyroste do školní lavice a je třeba najít v pokojíku místo i pro plnění školních povinností.

Zařízení dětského pokoje, které vydrží


Při zařizování dětského pokoje zakupte ihned plnohodnotné lůžko. Vůbec nevadí, že dítě zatím nezabírá ani polovinu jeho délky. Pokud máte obavy, je možné dokoupit zábranu, proti upadnutí, kterou později odstraníte. Neuděláte chybu, pokud bude postel pro vaše dítě obsahovat výsuvnou druhou matraci. Tu oceníte, když u vás zatouží přespat některý dětský kamarád. Samozřejmostí je i velká skříň, přednost dejte spíše policím, před šatní tyčí. Policový systém bývá mnohem praktičtější a můžete do něj umístit i nejrůznější boxy s hračkami. I pro malé dítko můžete pořídit pracovní stůl a židli. Školní povinnosti jsou sice ještě daleko, ale malování, vystřihování a lepení baví vaše dítě už teď. Na trhu jsou k dostání i stoly, které mají nastavitelnou výšku pracovní desky a stejně tak můžete měnit výšku i u pracovní židle. Takto vybraný nábytek bude vašemu dítěti sloužit dlouhá léta. Nábytek slaďte do jedné barvy a stejného dekóru. Výborným tipem je bílá barva. Ta bude vždy moderní a nadčasová. V dětském pokojíku nemusí být zpočátku žádný další nábytek. Důležitější je právě volné místo, pro nejrůznější hry.


Dekorace snadno vyměníte


Jak zařídit, aby takto vybavený pokoj nepůsobil příliš stroze? Sáhněte po doplňcích a dekoracích. Začněte u dětského povlečení a vybrat si můžete i nejrůznější samolepící tapety. Těmi můžete ozdobit vždy jen jednu plochu. Snadno se vyměňují, nepředstavují vysokou investici a můžete je obměnit i každý rok podle přání vašeho dítěte. Velmi praktické jsou i menší hrací koberečky, které dítě chrání při hře před chladem. A nesmíte zapomenout na jednu nebo dvě dětské lampičky. K posteli a k pracovnímu stolu.


Jednoduše zařízený dětský pokoj, kde základem jsou neutrální barvy a výrazným prvkem jsou dekorace a doplňky bude potomkovi sloužit dlouhá léta.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dětský pokoj, který roste s vašimi dětmi, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Dětský pokoj, který roste s vašimi dětmi.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: dětský, pokoj,, který, roste, vašimi, dětmi.

Kde najít informace×