Znáte 5 pravidel pro uklizenou domácnost?

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Myslíte, že mít doma stále uklizeno je výrok ze science fiction literatury? Už jste všechny pokusy vzdali? Máte osypky z toho, když u vás nečekaně zazvoní zvonek u dveří? Nenechte se převálcovat. Pomocí následujících pravidel do své domácnosti vneste řád a pořádek.

Pravidlo č. 1 - vždy prázdný dřez


Pokud nemáte myčku, nádobí se hromadí ve dřezu - to je holý fakt. Však ono se to umyje potom, teď to jen namočím... právě tato myšlenka je základem pro plný dřez. Když se ale naučíte uplatňovat pravidlo prázdného dřezu, můžete si v něm v klidu opláchnout ruce, když v koupelně v umyvadle zrovna namáčíte spodní prádlo. Tohle berte s rezervou. Uznejte ale sami, že s prázdným dřezem se pracuje o dost lépe. Zapojte nejen sebe, ale celou vaši rodinu. Pomoct vám v tom může nový odkapávač na nádobí.

Pravidlo č. 2 - udělejte si rozvrh prací


Tělocvik má vaše dítě v pondělí a ve čtvrtek. Vy chodíte na jógu každé úterý. Manžel na pivo dochází každý pátek. Kdy se u vás vytírá podlaha? Že ta rozvrh nemá? To je ale škoda. Když si stanovíte vytírání podlahy třeba dvakrát týdně, zlepšíte vaši organizaci práce, nebudete tak ulítaní a určitě vám zbude více času. Teď si představte, jaké to bude, když se takhle zařídíte u všech domácích prací.

Pravidlo č. 3 - žádné maxi úklidy


Dříve, než vám maxi úklid zakážeme, si vysvětlíme, co tímto označením myslíme. O maxi úklid se jedná, když ráno vstanete, usrknete si teplé kávy a znovu se k ní vrátíte až pozdě odpoledne, kdy je káva ledová a vy únavou téměř padáte. A to jako vážně chcete praktikovat druhý den znovu? Ne! Na velké úklidy se vykašlete. Pořádek udržujte průběžně a rozhodně se nenechte stresovat tím, že při úklidu nevypustíte duši.


Pravidlo č. 4 - vsaďte na rychlovky


Když maxi úklid ne, co potom? Doporučujeme rychlovky. Postel ustelte už když stojíte jednou nohou na zemi. A toho, komu se vstávat nechce, klidně zastelte. Nemusíte se zdlouhavě chystat na to, že poctivě vycídíte koupelnu. Místo toho mějte po ruce hadřík a čistící prostředek ve spreji (klidně stačí voda s octem) a všechny plochy přetřete ještě před tím, než vyrazíte do práce. Zkrátka a dobře naučte se nad úklidem dlouze nepřemýšlet. Uklizenou domácnost dělají totiž činy.

Pravidlo č. 5 - pokojíček přenechte dětem


Opravdu netuším, proč se tolik žen stresuje uklízením dětského pokoje, když jsou jejich dítka dost velká na to, aby to udělala sama. Vážně nechte to být! Je to jejich nepořádek. Schválně spočítejte, kolik dní v nepořádku vydrží.

Co myslíte, pomohou vám tato pravidla zlepšit organizaci úklidu? Mám za to, že ano. Kromě nich si vezměte k srdci i fakt, že čas strávený úklidem nikdy nebudete mít dobře zaplacený. Paradoxem totiž je, že se nepořádek vždy objeví znovu. Proto úklid neberte příliš vážně. Snažte se ho vychytat a věnujte se něčemu smysluplnějšímu.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Znáte 5 pravidel pro uklizenou domácnost?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Znáte 5 pravidel pro uklizenou domácnost?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: znáte, pravidel, pro, uklizenou, domácnost?.


×