Vše o kokosovém oleji od jeho koupě až po jeho využití

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Určitě jste již slyšeli o kokosovém oleji, kterému se také jinak říká kokosák. Kokosový olej je vhodný jak k péči o Vaše tělo, zdraví, tak i k přípravě pokrmů. Lze si vybrat na základě několika kritérií, a to jak z kategorie bio, s příchutí či bez, tak i dle jeho ceny. Nejste si jisti, jak rozpoznat kvalitní kokosový olej od méně kvalitního, či spíše jeho napodobeniny? Tento článek Vám přináší několik rad a typů, jak "kokosák" správně vybrat a jak ho dále využívat.

Kvalita a cena

Co se týká poměru ceny a jeho kvality, tak je nutno podotknout, že vysoká cena neznamená záruku kvalitního kokosového oleje. Za kvalitnější kokosák je považován ten, který je vyráběn z čerstvého kokosového masa, tedy panenský, ve kterém jsou zachovány všechny jeho dobré vlastnosti. Panenský kokosový olej je také označován jako "kokosový olej se skutečnou chutí kokosu".

Využití


Kokosový olej můžete využít hned v několika oblastech, a to:

1. Péče o tělo


Kokosák je hojně využíván při péči o pokožku, kdy je vhodný jako odličovač či jako zjemňující přípravek, který pleť zklidní například po holení a zanechává ji hebkou a pružnou. Dále tento produkt zmírňuje tvorbu vrásek.


Mezi další využití tohoto oleje v oblasti péče o tělo patří jeho péče o rty, je používán také jako ústní voda a bělící přípravek na zuby, jelikož má výjimečné bělící a antibakteriální účinky.

Pokud máte problematické vlasy, které jsou navíc bez lesku, tak po každém jejich umytí do vlasů aplikujte kokosový olej, který jim potřebný lesk dodá a krásně je vyživí.

2. Péče o zdraví


Léčba oparů je velice zdlouhavá, avšak díky kokosovému oleji to tak nemusí být. Tento obsahuje protivirové účinky, které léčebný proces oparů urychlí.

Kokosák je také známý svými pozitivními účinky na léčbu akné, jelikož obsahuje vysoké množství kyseliny laurové, která pomáhá zabíjet viry a škodlivé bakterie.

Mimo výše uvedené kokosový olej zlepšuje trávení, reguluje hladinu cholesterolu, dodává energii, urychluje léčbu modřin a odbourává tuky z těla.

3. Příprava pokrmů


Kokosový olej lze použít pro přípravu sladkých i slaných pokrmů. Jeho výhodou je snášenlivost vysokých teplot, proto lze na tomto oleji i smažit (vynikající je například na smažení lívanců či palačinek).


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vše o kokosovém oleji od jeho koupě až po jeho využití, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: vše, kokosovém, oleji, jeho, koupě, jeho, využití.

Kde najít informace×