Netradiční fitness zdravé obědy

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jste spokojení se svou postavou?
V dnešní době je každý druhý nespokojený se svou postavou. Bohužel přibývá lidí a hlavně dětí s nadváhou. Je to způsobeno špatným stravováním. Přibližně před patnácti lety zde bylo jen pár občerstvení, které nabízely párek v rohlíku, langoše a sekanou v housce neboli hamburger a jen výjimečně zde lidé nakupovali. Pak jako první přišel ze západu Mc Donalds, po něm KFC a Big Burger a jiní jako konkurence. Později se u nás rozšířily různé turecké Doner Kebaby a Gyrosy…a obezita je na světě. Není totiž nic snadnějšího, než v rychlosti za chůze nebo v práci nad klávesnicí zhltnout „hambáče“.

Zhubnout zdravě
Pokud patříte k těm, kteří nejsou se svou postavou příliš spokojení, a máte pocit, že máte nějaké to kilo navíc, je na čase zhubnout. Je však dobré si to pořádně rozmyslet a nejít do toho bezhlavě. Příliš rychlé hubnutí totiž může způsobit závažné zdravotní problémy. Nejideálnější je začít tím, že si zjistíte, jak na tom se svou váhou jste pomocí „Indexu tělesné hmotnosti“, aglicky Body mass index, zkratka BMI. (Není to úplně přesné, u dětí a straších lidí je potřeba zohledňovat věk.) A jak na výpočet? Váha se vydělí výškou v metrech na druhou. Výsledek se pak porovná s tabulkou: těžká podvýživa ≤ 16,5, podváha 16,5–18,5, ideální (zdravá) váha 18,5–25, nadváha 25–30, obezita prvního stupně 30–35, obezita druhého stupně 35–40, obezita třetího stupně > 40.

Netradiční fitness zdravé recepty jsou základ
Dobrý způsob jak zhubnout je začít se „hýbat“, jíst zdravě a cítit se skvěle – psychika půlka úspěchu. Pokud však nevíte jak nato, poraďte se s fitness trenérkou nebo využijte jejích zkušeností a rad. Přečtěte si různé články či knihy o hubnutí a zdravých receptech. Správný druh pohybu, pozitivní myšlení a zdravý jídelníček je zaručeným receptem na krásnou postavu. V tomto případě vůbec neznamená, že musíte hladovět, ba naopak, najíte se dobře a zdravě. Dodáte tělu potřebné živiny. Můžete si dopřát zdravou snídani v podobě banánových lívanců, k obědu zvolit například zdravou fazolovou polévku nebo zdravý fazolový guláš (jelikož luštěnin jíme opravdu málo a jsou pro naše tělo důležité) a k večeři třeba zapečený květák. Zdravých fitness receptů je opravdu mnoho, námi vybrané jsou od fitness trenérky Danči Hájkové. Každý den zařaďte pohybovou aktivitu a výsledky se určitě dostaví.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Netradiční fitness zdravé obědy, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Netradiční fitness zdravé obědy.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: netradiční, fitness, zdravé, obědy.

Kde najít informace×