Velikonoce v roce 2018

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Získejte Velikonoční kuchařku zdarma!

Na Velikonoce se těšíme určitě úplně všichni. I kdyby jen proto, že studená zima už rozhodně skončí a před námi je krásné  a kvetoucí jaro, dny plné svěží zeleně a vonících rozkvetlých stromů, teplého jarního vánku a toužebně očekávaného jarního sluníčka. A po jaru přijde horké léto, čas prázdnin a dovolených, doba koupání, opalování a výletů. No řekněte, kdo by se tedy netěšil na Velikonoce, když těmi to všechno začíná.

Velikonoce jsou pohyblivý svátek a jsou tedy každý rok jindy. Letos, tedy v roce 2018, začíná "svatý týden" Květnou nedělí 25. března 2018. Po ní pak následuje Modré pondělí, Žluté úterý, Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota, až se dostaneme k Velikonoční neděli (1.dubna 2018) a k Velikonočnímu pondělí (2. dubna 2018). Velikonoční, nebo také Červené pondělí, je spojeno s tradiční pomlázkou, na kterou se těší samozřejmě hlavně naše děti ale  leckde i tatínkové.

Velikonoční svátky jsou také oslavou dobrého jídla a pití. V mnohých domácnostech se připravuje spousta tradičních jarních a velikonočních pokrmů, které se často i krajově liší. Mnohé krásné velikonoční tradice lidé dodnes dodržují hlavně na venkově. Upletené pomlázky z vrbového proutí ozdobené pentlemi, lidové kroje, obarvená vajíčka, malované kraslice a všechny ty staré zvyky by neměly být zapomenuty.


Jestli si chcete také připomenout o čem ty Velikonoce vlastně jsou, jak se na ně připravit, jak a čím si vyzdobit byt a velikonoční stůl, stáhněte si náš velikonoční ebook.
Získejte Velikonoční kuchařku zdarma!

Tam tohle všechno najdete a třeba i pár nápadů pro šikovné ruce a chytré hlavy. Navíc se dozvíte, jak přišly dny ve svatém týdnu ke svým "barevným" názvům a mnohem více o křesťanském významu Velikonoc. Pro křesťany jsou Velikonoce nejdůležitějším svátkem, oslavou vzkříšeného Krista. A pro nás všechny jsou Velikonoce prostě svátkem jara.

Další zajímavé odkazy s tématem velikonoc: Velikonoční kuchařka ke stažení, Velikonoční recepty a Velikonoční tvoření.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Velikonoce v roce 2018, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Velikonoce v roce 2018.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: velikonoce, roce, 2018.


×