Top 5 nejlepších pláží v Evropě

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Když letní dovolená, tak u moře. Řada lidí má o tom, jak stráví volné dny, dokonale jasno. Ale kam vyrazit? Přinášíme vám tipy na ty nejkrásnější pláže, za kterými nemusíte mimo Evropu aneb kterou pětici byste si neměli nechat ujít?

Pláž v zátoce Stiniva, ostrov Vis (Chorvatsko)
Není překvapením, že jednu z nejkrásnějších pláží najdeme v jižní části chorvatského ostrova Vis. Přes narůstající zájem turistů, kteří si zátoku oblíbili hlavně díky pozvolnému vstupu do moře, si uchovává stále nedotčenou krásu, obklopena je vysokými skalisky. Najdete tu i množství přírodního stínu právě díky oněm skaliskům a křišťálově čistou vodu jako stvořenou ke koupání. Není divu, že pláž s přehledem před časem zvítězila i v hlasování portálu European Best Destinations a nechala daleko za sebou pláže v Řecku či Španělsku.

Porthcurno Beach, Cornwall (Anglie)
Anglie nepatří mezi lokality, které by turisté v masovém měřítku během letních měsíců vyhledávali. Na Porthcurno Beach tak s nadsázkou téměř nepotkáte živou duši. Písečná pláž skrytá v zátoce pokrytá velmi jemným pískem a tyrkysově modrá voda pak představují další důvody, proč si nenechat ujít cestu na jih Anglie. Koho nebaví polehávání po pláži, může se tu potápět. Vhodná je tato lokalita i pro rodiny s malými dětmi. Také tato pláž se pravidelně umisťuje v žebříčcích těch nejkrásnějších, které se dají na evropském kontinentu objevit.

Praia da Marinha, Algarve (Portugalsko)
Pláž se nachází na jihu Portugalska a bývá mnohými označovaná za dokonce tu nejromantičtější v Evropě. Pláž patří k těm menším a rozervané útesy, které ji obklopují, vytváření okouzlující panorama. Ta si oblíbili nejen odpočívající turisté, ale také fotografové. Pro bílý písek a průzračné moře ji někteří přirovnávají dokonce ke Karibiku. Nenajdete tady žádný hotel, pouze jednu útulnou restauraci. Proto není nijak přeplněná, turisté sem míří zpravidla jen cíleně, pokud toto místo znají.


Paradise, Mykonos (Řecko)
Ostrov leží v Kykladském souostroví v Egejském moři. Charakteristické je pro něj velmi členité pobřeží. Jde o vyhledávanou dovolenkovou destinaci mezi místní bohatou vrstvou i světovými celebritami. Tomu odpovídají i vyšší ceny. Chcete-li se sem vydat primárně za odpočinkem, volte některou z pláží na severu ostrova. Jih totiž přeje hlavně bujarému nočnímu životu. Jsou jich tu téměř tři desítky, za jednu z těch nejkrásnějších bývá považována ta s příznačným jménem Paradise, kde najdete i vyhlášený noční klub.

Playa de Jandía, Fuerteventura (Španělsko)
Hlavní výhodou této pláže je zejména její rozlehlost, má délku bezmála 4 kilometry. Díky tomu nejste vystaveni nutnosti bojovat s davy turistů a můžete si tu najít klidné a nikým nerušené zákoutí. Písečnou pláž si oblíbili díky pozvolnému vstupu do moře rodiče s dětmi a také sportovci, kterým se tu otevírá perfektní příležitost třeba k surfování.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 nejlepších pláží v Evropě, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 nejlepších pláží v Evropě.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, nejlepších, pláží, evropě.


×