Proč jíst vodní melouny?

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Meloun. Sladká osvěžující zelenina, která obsahuje velmi malé množství kalorií, ale zároveň velké množství vitaminů a látek potřebných pro naše tělo. Proč je tedy dobré meloun konzumovat?

Zlepšují imunituMelouny obsahují velké množství vitaminu C, který zlepšuje naši imunitu, zkracuje délku nemocí a pomáhá tělu bojovat proti srdečním onemocněním a rakovině.

Detoxikují naše těloNejvětší množství melounu je tvořeno vodou - 91 %. Konzumace ovoce a zeleniny, které obsahují velké množství vody, pomáhá detoxikovat naše tělo a zbavuje tělo nadbytečné vody a tekutin. Další výhodou je to, že zmírňují nadýmání.

Zlepšují kvalitu pletiStudie ukázaly, že antioxidanty, které melouny obsahují (vitamin C a vitamin B) hrají velkou roli při udržování kvality pokožky, zvláště při stárnutí.


Mohou pomoci při hubnutíProtože obsahuje meloun velké množství vody, má zároveň málo kalorií. Při hubnutí proto může posloužit jako zdravá svačinka, případně se dá použít jako součást smoothie.

Zmírňují bolesti svalůVitamin C, obsažený v melounech, chrání chrupavku a kosti, napravuje problémy šlach a vazů a také přispívá k rychlejšímu hojení ran a jizev.

Zlepšují kvalitu očíMelouny jsou velmi bohaté na beta karoten - forma vitaminu A, který můžeme nalézt v rostlinách. Ten hraje velkou roli v prevenci proti makulární degeneraci, což je hlavní příčina slepoty ve vyšším věku.

Nezapomeňte tedy přidat melouny do vašeho jídelníčku, hlavně v horku vám pomohou udržet tělo hydratované a zdravé. 


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Proč jíst vodní melouny?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Proč jíst vodní melouny?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: proč, jíst, vodní, melouny?.

Kde najít informace×