Tipy na dárky: Nakupte se slevou, třeba dárkový poukaz

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V tomto období máme nejvyšší čas začít přemýšlet nad tím, jak potěšit své nejbližší a současně u toho příliš nezdecimovat vlastní peněženku. Ježíškovi ve vašem podání už došla inspirace? Přinášíme užitečné tipy na dárky pro malé i velké.

Jak vybrat ten pravý dárek pro děti


S dětmi to o Vánocích úplně komplikované nebývá. Hraček je v nabídce doslova přehršel. A aby bylo zcela jasno, děti obvykle píší i stále oblíbené dopisy Ježíškovi.

Rodiče tak spíše řeší jejich množství, aby potomek nebyl přehlcený dojmy a nadšení z dárku mu vydrželo déle než do Nového roku. Vzpomeňte si na úsloví, že méně znamená více. S množstvím dárků to nepřehánějte, vybírejte ty, které odpovídají zájmům dítěte.

Holčičky potěšíte stálicí dětských pokojíčků v podobě plyšáka nebo panenkou i růžovým jednorožcem. Klukům udělají radost mimo jiného autíčka nebo figurky robotů. Příslovečnou sázkou na jistotu bývají v případě chlapečků videohry.


S tvořivými sadami obsahujícími například plastelínu si ochotně vyhrají všechny děti zhruba okolo 10 let věku, kdy ještě mají potřebu si hrát a současně už jsou vybaveny určitými dovednostmi. I kreativní hračky lze uzpůsobit pohlaví či konkrétnímu vkusu vašeho dítka. Malé slečny si rády vyrobí vlastní mýdlo, zaujmete je s náramky a korálky, u kluků často vede elektronika, počítače, roboti nebo témata jako archeologie a objevování vesmíru.

Podívejte se pro inspiraci například na Hitgo.cz, kde najdete široký výběr vánočních dárků. Díky slevě na hračky nejenže vyberete vhodné překvapení, ale také ušetříte.

Odrůstajícího potomka už podobným výběrem nenadchnete. Nezklamete ho elektronikou, jestliže ale chcete, aby váš teenager alespoň na chvíli zdvihl oči od svítící obrazovky, zkuste mu darovat třeba hlavolam. Procvičování mozku ho zaručeně chytne.

Ne všichni dospívající jsou zaujati jen svými mobilními telefony. Mnohý nepohrdne ani kvalitní literaturou. Znáte-li svého puberťáka a jeho vkus opravdu dobře, zabalte mu pod nazdobený stromeček i nějaký ten prudce módní kousek do šatníku a dokažte mu, že měkké dárky nemusejí být ukrutná otrava.

Tipy na překvapení pro partnera/partnerku


Nejeden tatínek si půjde pod stromeček tajně půjčit například stavebnici, kterou dostal syn. Mnoho dárků určených malým představuje splněný sen i pro ty odrostlejší. Mezi stálice v tomto sortimentu patří hlavně LEGO.

Hravou duši dětí i dospělých uspokojíte některou ze společenských her. Až bude příště maminka žehrat na to, že se rodina téměř nesejde pohromadě kvůli každodenním povinnostem, zkuste jí ukázat, že o čas strávený s rodinou stojíte, například nad deskovkami.

Zatím bezdětní pánové mohou ocenit dárky praktické. Nářadí a vybavení pro kutily, hudební nástroje nebo třeba výbava na sport. Díky slevám nemusí podobný nákup být ani příliš finančně náročný. Muže potěšíte dárkem, který dokáže skutečně využít. Dámy, které si nejsou zcela jisté, mohou vybrat dárkový poukaz. Protějšek si tak v obchodě nakoupí sám a dárkyni odpadne stres z toho, že se tak zcela netrefí do vkusu.

Pánové mají oblast dárků se svými manželkami, přítelkyněmi, potažmo dcerami zdánlivě o něco jednodušší. Asi neexistuje žena, která by neměla slabost pro módu, případně ji nedokázala nadchnout kosmetika.

Podobně jako ženám nemusí být zrovna blízký výběr vrtačky či hokejové výstroje, tápou muži v oblasti parfémů a dalších ryze ženských nezbytností. Chcete vsadit na jistotu a nepřipravit svou milovanou o překvapení? Pro inspiraci se pořádně rozhlédněte v koupelně, a všímejte si, které výrobky pravidelně používá.

Nejste-li stydliví, můžete si s partnerem rovnou dopřát dárek, který potěší vás oba. Segment hraček pro dospělé je skvělou volbou i na Vánoce. Jen se jedná o poměrně citlivé téma, nakupujte proto mezi erotickými pomůckami pouze tehdy, když preference svého protějšku znáte, případně je s ním prodiskutujete předem. Překvapení v podobě obřího vibrátoru by se nemuselo setkat s úplným pochopením.

Zaručené rady, jak potěšit babičku a dědečka


Své prarodiče milujeme, vybírat jim dárky mnohdy však není úplně oblíbená činnost. Svá přání často nevysloví a vám tak nezbývá, než pátrat na vlastní pěst. Všudypřítomné reklamy vás už od podzimu přesvědčují o zaručeně výhodném zboží v akci, ale který dárek je skutečně ten pravý?

Zamyslete se nad tím, co mají vaši prarodiče rádi. Dárek by je měl každopádně potěšit. Je dědeček vášnivý zahrádkář a babička ráda peče a vaří? Hned máte tip na dárek. Hodit se bude zahrádkářské náčiní nebo nová sada nádobí.

Možná by také ocenili nějakého toho praktického pomocníka do domácnosti. Přinese letos Ježíšek kávovar nebo třeba nový vysavač? Výběr je na vás. Vybírejte dárky se slevou a potěšíte nejen obdarované, ale i svou peněženku.

Kniha je dárkem, s nímž nešlápnete vedle prakticky v žádné věkové skupině. Vydejte se nenápadně na výzvědy do knihovničky. Babičce třeba červenou knihovnu a dědečkovi napínavou detektivku? Proč ne.

Velmi oblíbenou volbou, se kterou prakticky nemůžete zklamat, je taktéž kategorie „jedlých dárků“. Skrývat se pod ní může mnohé: Kvalitní káva, exkluzivní výběr čajů, dárkové balení čokolád nebo třeba sada koření.

Ačkoli je v obchodech téměř nepřeberný výběr již hotových dárkových košů, zkuste si dát tu práci a různé lahůdky naskládat do výběru raději sami. Dárek pak bude působit znatelně osobnějším dojmem. Navíc jen vy znáte obdarovaného a jeho chuťové preference skutečně dobře. Nehrozí tak, že v koši se najde něco, co se úplně nehodí.

Navíc máte možnost celý dárek i originálně zabalit a připsat nějaký ten originální vzkaz nebo věnování. Kdy jindy dát ostatně svým blízkým všemi způsoby najevo, že je máte rádi než o Vánocích?


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Tipy na dárky: Nakupte se slevou, třeba dárkový poukaz, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: tipy, dárky:, nakupte, slevou,, třeba, dárkový, poukaz.

Kde najít informace×