Co dělat, aby vašim dětem nechyběla energie?

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Základním předpokladem pro zdravý vývoj vašich dětí je kvalitní a dostatečně vyvážená strava. Často si rodiče myslí, že jejich dítě nemá chuť k ničemu z toho důvodu, že je zkrátka líné, pravda však bývá skryta právě ve špatném stravování.

Pozor na vhodnou stravuAby vašim dětem nechyběla energie ke každodenním činnostem a povinnostem, je nutné jim zajistit pravidelnou stravu, tedy minimálně 5 chodů denně. V jídelníčku samozřejmě nesmí chybět dostatek ovoce a zeleniny, které jsou zdrojem mnoha důležitých látek a vitamínů.

Děti ve vývoji potřebují zejména vitamíny skupiny B, dále pak vitamíny A, E, D a v neposlední řadě pak vitamín C.

Co způsobí absence vitamínů?Kupříkladu nedostatek vitamínu B1 může vést ke svalové únavě, dítě se pak cítí hůře po každém náročnějším pohybu, dostává svalové křeče apod. Vitamín B2 pro změnu musí být zahrnutý ve stravě, neboť jeho absence vede ke snížení celkové imunity organismu, což v krajních případech ústí v poruchu tvorby červených krvinek. Za zmínku dále stojí i vitamín C, dobře známý pro svůj obsah v zelenině a zejména ovoci. Jeho malý přísun se pozná právě na zvýšené únavě dítěte, je ospalé, nemá chuť do života. Kromě toho ale způsobuje i horší regeneraci po zranění, tělo je náchylnější na virová onemocnění.


Nebojte se dětem podávat doplňky stravyNe vždy postačí jen zdravá a kvalitní strava. Rozhodně tak není na škodu dětem kromě běžných jídel podávat také doplňky stravy. Pro nejmenší děti jsou nejvhodnější ty, které jsou ve formě bonbonů a cucavých želé. Vždy je však zapotřebí se striktně držet předpisů a nepřekračovat maximální denní dávky. Děti by rozhodně tyto doplňky stravy neměly mít volně po ruce, protože by je mohly snadno zaměnit za běžné cukrovinky.

Příkladem vhodného doplňku stravy jsou produkty Vibovit junior. Jedná se o želé, která obsahují vysoký podíl vitamínů D a C. Napomáhají tak zlepšit imunitu dítěte, přispívají ke správné funkci srdce, růstu kostí a v neposlední řadě zabraňují nepřirozené únavě.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Co dělat, aby vašim dětem nechyběla energie?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Co dělat, aby vašim dětem nechyběla energie?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: dělat,, aby, vašim, dětem, nechyběla, energie?.


×