Top 5 receptů na nepečené cukroví

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Vánoce jsou tady
Vánoce jsou pro někoho nejoblíbenější svátek v roce a užívá si vše, co je s nimi spojeno. Někdo je nemá rád nebo je přímo nesnáší a vánoční shon ho tak akorát stresuje. Většina žen má na starosti valnou část zařizování - nakupování dárků, balících papírů, přáníček, ale i dekorací, stromečku, jídla na Štědrovečerní večeři a ještě k tomu pečení cukroví. Právě pečení je pak pro některé „hospodyňky“ už nad rámec časových možností, a tak nezbývá nic jiného než cukroví nakoupit. Ale s takových „kaufem“ nikdy nevíte, co si domu nesete. Prodávané vánoční cukroví bývá dost často šizené, aby se na něm vydělalo co nejvíce peněz. Takže místo másla se použije nejlevnější ztužený tuk nebo palmový olej, místo čokolády ztužená tuková poleva, mnoho nedobrých aromat někdy i barviv, aby se dohnal celkový vzhled.
Jestliže nemáte čas péct, ale nechcete cukroví kupovat, je tady ještě jedna varianta a tou je nepečené cukroví. Drtivá většina receptů je opravdu jednoduchá a příprava je velice rychlá.
Recepty můžete snadno obměňovat a přidat si do nepečeného cukroví to, co máte rádi – např. ořechy, kandované ovoce nebo naopak sušené ovoce, atp.

Rychle a jednoduše
Nepečené cukroví mývá většinou stejný základ – máslo, cukr, kakao, ořechy. Někdy se přidávají piškoty nebo sušenky, kokos, kandované ovoce a také třeba rum. Máslo se nechává změknout, všechny ingredience se pak smíchají a je hotovo. Tvarují se kuličky, a pokud i na to nemáte čas, udělejte jednoduše váleček, dejte vychladit do lednice a po ztuhnutí nakrájejte na prkýnku na plátky. Fantazii se meze nekladou a tak si můžete udělat i zdravější variantu, v podobě různých raw kuliček. Zde pak můžete použít nejrůznější semínka,  jako jsou například sezamová, slunečnicová a lněná. Místo bílého cukru můžete použít třtinový nebo med či různé sirupy – jako je datlový, agávový, javorový, atd. Máslo lze nahradit kokosovým.


Mandlové marcipánové kuličky

Mandlové marcipánové kuličky


Pro všechny milovníku marcipánu tady máme tyto kuličky, které se hodí i na Vánoce.


Vánoční tlačenka

Vánoční tlačenka


Vánoční tlačenka je výborné a rychlé nepečené cukroví. Určitě si jí zamilujete.


Kostky studentská pečeť

Kostky studentská pečeť


Jednoduché a rychlé nepečené cukroví pro ty, kteří milují čokoládu, ořechy a kandované ovoce.


Opilé kuličky

Opilé kuličky


Kuličky s trochou rumu ocení především muži. Rozhodně je vyzkoušejte.


Domácí vánoční čokoláda

Domácí vánoční čokoláda


Domácí vánoční čokoláda je jedinečná a děti se po ní budou oblizovat.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 receptů na nepečené cukroví, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 ů na nepečené cukroví.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, nepečené, cukroví.


×