Jde to i bez odpadu: Vyzkoušejte obchody bez obalu...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Nejúčinnější způsob jak předcházet vzniku odpadu, je ho vůbec neprodukovat. Věděli jste že, celosvětově se ročně vyprodukuje až osm milionů megatun plastového odpadu? Odpovědnost je bohužel na nás spotřebitelech, i když by ji měli nést výrobci zboží. Pojďme si společně uvědomit tento problém a říci stop zbytečné produkci odpadu.

Bezobalové obchody

Po vzoru zahraničních obchodníků se také v České republice každým rokem vzniká poměrně velké množství bezobalových obchodů. Funguje to naprosto jednoduše, přinesete si svou vlastní nádobu či obal, které naplníte potravinami či drogistickým zbožím. Je samozřejmostí, že v bezobalovém obchodě nakoupíte potraviny v prvotřídní kvalitě. Obchodníci se starají o to aby zboží, které nabízejí pocházelo z nejlépe ekologického zemědělství. Pokud nevíte kde bezobalový obchod ve vašem okolí hledat vyzkoušejte mapu bezobalové obchody

Vlastní obaly jsou základ

Může se to zdát trochu nepraktické se po městě trmácet s vlastními nádobami či taškami, ale s trochou plánování to pro vás bude hračka. Je vědecky dokázáno, že člověk si osvojí nový návyk za dobu zhruba 21 dní. Po uplynutí této doby, nakupování bez obalu pro vás bude hračka a zautomatizuje se vám. Stačí vám k tomu pouze různé nádoby (nejlépe sklenice) a textilní pytlíky. Pytlíky si můžete zakoupit již hotové, nebo si je doma ušít ze starého bavlněného oblečení.


Zero waste není pouze aktuální trend, ale je to hlavně životní styl. Pamatujte, že pokud změníte sebe a své návyky změníte tím také ostatní.

Lívance s ricottou

Lívance s ricottou


Skvělá nedělní snídaně. Neděle je svátkem nicnedělání. Připravte si na snídaní lívance s ricottou


Podzimní ovesná kaše

Podzimní ovesná kaše


Skvělá podzimní snídaně, která vás zasytí prohřeje a nastartuje váš organismus.


Rychlý tvarohový koláč s rumovou příchutí

Rychlý tvarohový koláč s rumovou příchutí


Rychlý tvarohový koláč s rumovou příchutí je lahodný a vláčný moučník.


Jablečný koláč bez lepku

Jablečný koláč bez lepku


Jablečný koláč bez lepku bude chutnat všem bez rozdílu.


Krůta s kaštanovou nádivkou

Krůta s kaštanovou nádivkou


Křehká a šťavnatá krůta s nádivkou z jedlých kaštanů je chloubou každé sváteční tabule.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jde to i bez odpadu: Vyzkoušejte obchody bez obalu..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: jde, bez, odpadu:, vyzkoušejte, obchody, bez, obalu....


×