Nejlepší fastfoody v Evropě

Lukáš Svítil

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Když si ještě chvíli počkáme, určitě zanedlouho zase bude možné cestovat. To se zdá být nevyhnutelné, protože lidi jsou z...

Když si ještě chvíli počkáme, určitě zanedlouho zase bude možné cestovat. To se zdá být nevyhnutelné, protože lidi jsou ze své podstaty obdařeni chutí objevovat. A když už bude možné cestovat s chutí, tak je zároveň možné cestovat za chutěmi. Po celé Evropě můžete najít spoustu skvělých fastfoodů, které vám naservírují vynikající pouliční jídlo, kdy v blaženém klidu zapomenete na někde ještě běžné mokré housky, pochybné maso nebo zavánějící zeleninu. Pojďme se tedy podívat na letmý výběr těch nejlepších evropských fastfoodů.


Hija de Sanchez – Kodaň

Stánek, který se specializuje na mexické tacos, najdete v dánské Kodani. Její majitelka dlouhá léta vařila v restauraci Noma. Ta je proslulá po celém světě, ne nadarmo získala dvě michelinské hvězdy. Proto se stánku s rychlým občerstvením Hija de Sanchez někdy říká šéfkuchařka na kolečkách (překlad ovšem zní dcera Sanchezových). Z výšin vysoké gastronomie špičkových podniků se Rosio Sanchezová chtěla přiblížit více „obyčejným“ lidem a „obyčejným“ místům a při tom nepoztrácet nic z božských chutí. Jestli se jí to povedlo, zjistíte za sto dánských korun (340 korun českých), což na tamější hlavní město není vůbec špatná cena.

https://lovesanchez.com/


Sea Me – Lisabon

Tento fastfood logicky těží z polohy blízko u moře. Najdete jej v místech, kde stávaly staré rybářské obchody, a toto genius loci fastfood elegantně převzal. Proslulost získal grilovanými olihněmi, které jsou vždy čerstvě vylovené. Originalitu receptů podtrhují tajnosti, které s nimi majitelé podniku dělají. Jako přidaná hodnota se jeví rovněž kombinování portugalské kuchyně s japonskou, což jako neortodoxní fúze vypadá dost zajímavě. Třeba takový tuňákový sendvič s téměř syrovou rybou vám určitě vyrazí dech. Pro našince, neuvyklé na plody moře, se tak stává návštěva tohoto fastfoodu procházkou po jiných krajinách.


https://peixariamoderna.com/

 

Miam Miam – Paříž

Podle gastro znalců v podniku Miam Miam najdete ty nejlepší citronové palačinky v Paříži. Pan majitel je pomocí dlouholetých zkušeností dotáhl k dokonalosti. A protože ve stánku vaří pouze on v jedné osobě i kuchař, občas se tam tvoří dlouhé fronty. Avšak trpělivost růže přináší. V tomto případě přinese spíš palačinky, ale v tomto fastfoodu i palačinky pohankové naplněné skvělou čerstvou zeleninou a rozteklým sýrem.

https://www.facebook.com/ChezAlainMiamMiam/


AmsterDAM Good Cookies

Mottem tohoto podniku sídlícím v nizozemském Amsterdamu je „vyvolávat v lidem úsměv“. A daří se jim to skrz božské vafle, které fastfood nabízí ve třech chuťových variantách – klasické, s meruňkami s medem a s ovocem. Pouliční restaurace také svoje vafle nabízí v originálních plechovkách, které si můžete odnést domů a tam si vytvořit svoji vlastní verzi sladké svačiny.

https://www.amsterdamgoodcookies.com/en/


Mordi e Vai – Řím

Římský šampion v rychlém občerstvení vaří na svém místě již mnoho let a několikrát obdržel cenu pro nejlepší italskou pouliční restauraci. Její majitel Sergio Esposito dovedl k dokonalosti plněné sendviče z chleba focaccia. Ty ukrývají zejména tradiční italské suroviny, jako jsou například dršťky s omáčkou a slaninou, klobásky, vařené masové kuličky, sýry a tak dále. Chleba si pan majitel peče sám v unikátní starověké peci. Když už tam budete, zkuste třeba vařené skopové s restovanou čekankou.

http://www.mordievai.it/

Olivový chléb se sušenými rajčaty a chřestem

Olivový chléb se sušenými rajčaty a chřestem


Italská klasika olivový chléb se sušenými rajčaty jednoduše na vašem stole díky tomuto skvělému receptu.


Perfektní palačinky

Perfektní palačinky


Vychytané těsto je základem dobrých palačinek a to je základem tohoto receptu. palačinky kombinujte, s čím chcete.


Plněný pita chléb

Plněný pita chléb


Kebab jde udělat i doma a k tomu se nejvíc hodí domácí pita chléb, který naplňte podle libosti.


Vafle s medem

Vafle s medem


Perfektní vafle s medem jsou tak akorát na zahřátí během dlouhých zimních měsíců.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Nejlepší fastfoody v Evropě, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Nejlepší fastfoody v Evropě.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: nejlepší, fastfoody, evropě.


×