Datle aneb mlsejte zdravě a bez výčitek

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Kdo by nechtěl hříšně mlsat bez výčitek! Pokud rádi hřešíte - a ujíždíte na všem sladkém - máme pro vás skvělou náhražku čokolád, zmrzlin i bonbónů! Dopřejte si sladkou neřest v podobě datlí, které se stanou zdravým doplňkem vašeho stravování.

Proč podlehnout kouzlu chlebu pouště

Ano, stále je řeč o datlích. Ty jsou plody palmy a jsou občas nazývány právě chlebem pouště. Samozřejmě vás nenabádáme, abyste jich spořádali plný talíř, ale v rozumném množství si na nich nejen pochutnáte, ale navíc svému tělu dopřejete pořádnou dávku energie a vitamínů. Datle obsahují nejen potřebné množství zmíněné energie, ale také bílkoviny, sacharidy, ale tuku ani jediný gram. Dopřát si je navíc můžete nejen v sušené, ale také v čerstvé formě, která není tak kalorická. Díky svým výživovým hodnotám jsou datle oblíbené nejen u sportovců, ale také u všech zaměstnání, kde potřebujete rychle doplnit ztracenou energie – a to jak fyzickou, tak tu duševní.

Zdravé mlsání i usínání


Datle toho pro váš organismus umí skutečně mnoho udělat. Bojujete-li každičký den s nepřekonatelnou chutí na sladké, datle vám dovolí dopřát si sladkou tečku. A přitom své tělo nezatížíte nezdravými tuky, umělými dochucovadly, barvivy ani přebytečnou energií. Datle můžete s úspěchem zařadit nejen do mlsání, ale také do běžné kuchyně. Z datlí lze připravit skvělé dezerty, raw zákusky. A dokonce jimi můžete dochutit i těsto. Se špetkou fantazie a kreativity vymyslíte i vlastní recepty. Inspirovat se můžete na internetu a datle přidat i do obědového menu. Když přijde čas spánku, datle vyřeší i problém s usínáním. Pokud totiž budete datle jíst pravidelně, docílíte díky tryptofanu, který datle obsahují, uklidnění a snazšího usínání. Tryptofan se totiž v těle mění v serotonin a melatonin, které zodpovídají za dodržování denního a nočního režimu.

Datle vyladí soustředění i dýchání

Ne nadarmo mnoho studentů objevilo kouzlo datlí. To tkví v tom, že obsahují velké množství různých vitamínů skupiny B. Ty podporují psychickou pohodu, ale také schopnost lidského mozku soustředit se. Pokud vás tedy čeká náročná zkouška nebo vysoké psychické či pracovní vypětí, rozhodně vsaďte na sladkou datli a její léčebné i posilovací schopnosti. Váš organismus ocení jistě i pořádnou dávku vlákniny, vitamínů a minerálů. Vápník, draslík, železo, měď či vitamín A jsou skvělou vzpruhou pro lidské tělo. Dobrá imunita a kondice těla se totiž hodí nejen v období psychického či fyzického napětí, ale také v čase přicházejících chřipek, nachlazení a viróz. Trápí-li vás potíže s dýcháním, pár povařených datlí s mlékem a medem umí ulevit při suchém a dráždivém kašli.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Datle aneb mlsejte zdravě a bez výčitek, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Datle aneb mlsejte zdravě a bez výčitek.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: datle, aneb, mlsejte, zdravě, bez, výčitek.


×