Senioři z Přístavu 7 se adaptují na nové časy a baví je vzdělávat se na dálku

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli


Vzdělávací a kulturní centrum pro seniory Přístav 7 , který sídlí v moderně vybavených prostorách holešovické Mariny, nabízí seniorům, a nejen těm z Prahy 7, velké množství služeb. Od počítačových, jazykových a pohybových kurzů a tvůrčích dílen, až po velmi bohatý kulturní program. Velmi prospěšné a populární je také právní a psychologické poradenství, které jim a jejich blízkým pomáhá při řešení obtížných a složitých životních situací.

V souvislosti s aktuální nepříznivou epidemiologickou situací senioři oceňují, že je program Přístavu 7 nadále přístupný, a pomocí aplikace Whereby se setkávají se svými lektory on-line. Díky tomu se i nadále vzdělávají a setkávají se svými přáteli a jsou přitom v bezpečí svých domovů.

Díky počítačovým on-line kurzům jsem se naučila používat počítač nejen jako psací stroj. Své dva malé vnuky vidím na obrazovce každý týden, se snachou máme možnost si popovídat a sdílet radosti i starosti současné doby,“ říká paní Marta, klientka Přístavu 7, vzdělávacího a kulturního centra pro aktivní seniory.

Paní Martu (67 let), která žije sama, a navštěvuje on-line vzdělávací kurzy Přístavu 7 zastřešované neziskovou organizací Elpida, přivedla k této formě trávení volného času a setkávání se s přáteli právě doba coronavirová. Aktivně se účastní kurzů práce s počítačem, kurzů ovládání chytrých telefonů, kurzů zdravého vaření, kurzů angličtiny a němčiny. Také si pochvaluje kurz žonglování, který jí pomohl při rehabilitaci po zlomenině ruky.


Dříve do kulturního a vzdělávacího centra pro seniory Přístav 7 dojížděla. Poté, co přišla nutná pandemická opatření, přešla na on-line kurzy, díky nimž je stále v kontaktu s ostatními seniorkami a kamarádkami, které poznala právě i díky on-line kurzům.

Díky kurzům zaměřeným na práci s mobilem nedá paní Marta dopustit na chytrý telefon a jeho aplikace, se kterými se v kurzech naučila pracovat, a které ráda využívá třeba při procházkách. Vřele doporučuje všem seniorům „vyměňte tlačítkové mobily za chytré, je to užitečná zábava.“ Současnou dobu pandemie nazývá novou érou a on-line revolucí. Je velice aktivní, účastní se mnoha kurzů on-line, na které by vzhledem k dojíždění neměla tolik času. Kurzy na dálku doporučuje širšímu okruhu seniorů, i těm mimopražským a také lidem s pohybovým handicapem.

„Starý život skončil, současná on-line éra změnila naše životy,“ říká paní Marta.

„V případě technických problémů seniorům nabízíme také naší počítačovou poradnu, která je jim k dispozici i telefonicky. Obzvlášť v této nelehké době naši klienti oceňují, že je program Přístavu 7 nadále přístupný a dlouhé dny tak mohou vyplnit smysluplně,“ uvádí Marie Lebedová, vedoucí vzdělávacího a kulturního centra pro aktivní seniory Přístav 7.

„Chceme, aby senioři měli místo, kam se mohou chodit vzdělávat, setkávat se svými přáteli a mít tak možnost zůstat aktivními a soběstačnými i ve stáří a zároveň chceme, abychom byli přístupní co nejvíce lidem. Proto provoz Přístavu 7 zcela financujeme z peněz od dárců - firem či jednotlivců, a z grantů. Senioři navštěvují kurzy Přístavu 7 dlouhodobě, a proto si vážíme pravidelných dárců, jelikož nám pomáhají financovat tyto služby každý měsíc,“ říká Marie Lebedová.

Pravidelný dárce za 1 rok svými příspěvky pomůže 1 seniorovi naučit se základům cizího jazyka, používat počítač, chytrý telefon nebo mu umožnit zdravý pohyb prostřednictvím kurzů zdravotního cvičení. To vše pod vedením profesionálních lektorů, kteří výuku umí vést i on-line.

500 Kč umožní 1 jazykovou, počítačovou nebo pohybovou lekci pro 5 seniorů nebo možnost dozvědět se něco nového v rámci cestovatelských, kulturních či společenských přednášek.


https://www.agora7.cz/chci-darovat
Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Senioři z Přístavu 7 se adaptují na nové časy a baví je vzdělávat se na dálku, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×