Droždí - přírodní zázrak

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Když se řekne droždí, co si kdo představí?! Samozřejmě velice známou surovinu v kuchyni a v oboru pekařství, díky kterému máme krásně nadýchané pečivo, buchty i třeba přílohy. Málokdo už si však uvědomí, že je to také přírodní zdroj zdraví a krásy a za velice malé a příjemné peníze.

Obecně lze říci o droždí, že se jedná o jednobuněčný mikroorganismus, konkrétně druh houby. 1 gram čerstvého droždí totiž obsahuje až 12 miliard buněk. Mimojiné je vhodný i pro celiaky, jelikož v žádném případě neobsahuje lepek. Je to prostě jeden z nejbohatších potravinových zdrojů.

Využití droždí v různých odvětvích
-v kuchyni a pekařství
-výroba vína a piva
-v kosmetice
-ve výrobě biopaliv

Co vše se skrývá v droždí
Jedna malá kostka za pár korun a ukrývá pro náš organismus a naše tělo přímo zázraky ...


Především jeho bohatství tkví v obsahu velkého množství vitamínu B, který sice najdeme i v jiných potravinách, ale ne tolik jako právě v droždí. Konkrétně zde najdeme vitamín B1 (= Thiamin) pro dobrou srdeční a nervovou činnost, pak B2 (= Riboflavin) a B3 (= Niacin) pro krásnou pokožku, zdravé nervy a správné trávení.

Droždí by měli konzumovat lidé, kteří trpí na zvýšenou tvorbu žluči, nadýmáním, zácpou, kyselostí v žaludku nebo zvýšenými hodnotami krevního cukru (díky obsahu chromu reguluje, takže jednotky nestoupají ani nekolísají). Právě ti by měli droždí zařazovat do jídelníčku pravidelně. A neměli by jím pohrdnout ani ženy či muži, kteří se rozhodli zhubnout, jelikož právě droždí podporuje správné fungování metabolismu a zároveň eliminuje chuť na sladké.

Droždí je velkým zdrojem vlákniny a bílkoviny. V případě, že sníme 2 lžíce kvasnic, můžeme stejnou dávku přirovnat, pokud bychom snědli 1 vejce nebo vypili šálek plnotučného mléka. Dále se doporučuje těhotným ženám nebo i těm, které dítě na svět se teprve chystají přivést. Obsahuje totiž kyselinu listovou.

Co by to bylo za přírodní zázrak, kdyby nepůsobil na naší vnitřní, ale také na vnější krásu. Tedy na krásnou neaknózní pleť, vlasy a nehty. Nejen, že můžeme droždí konzumovat k těmto účinkům, ale můžeme si z něj také udělat pleťovou nebo vlasovou masku. Stačí jen smíchat droždí, mléko a med.

Spousta lidí vůbec o účincích droždí neví, což je veliká škoda. Přeci jen přírodní zdroj proti chemickému je veliká výhoda!


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Droždí - přírodní zázrak, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Droždí - přírodní zázrak.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: droždí, přírodní, zázrak.

Kde najít informace×