Udržujte dětský hlad na uzdě s našimi tipy na zdravou svačinu…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Zdravá svačina pomáhá dětem udržovat energetickou hladinu mezi jednotlivými jídly, zároveň se jedná o skvělou příležitostí, jak podpořit kvalitní dětskou výživu. Pomozte dětem zdravě růst a vychovejte z nich dospělé, kteří si pochutnávají na zdravém jídle, protože dobrá výchova je základ.

1. Význam zdravé svačiny

Zdravé svačiny jsou velmi důležitou součástí stravy našich dětí a měly být podávány 2-3 krát denně. Díky tomu děti nepříjdou o svou energii a nebudou tloustnout. Víte, že děti jídlo spalují mnohem rychleji než dospělí?

2. Rozhodněte, zda vaše dítě opravdu potřebuje svačinu

Děti potřebují čas, aby dostaly chuť k dalšímu jídlu, ale na druhou stranu pokud jsou unavené, dobře načasovaná zdravá svačinka dokáže zázraky. Položte si tyto otázky. Kolik času uběhlo od posledního jídla? Kdy je další jídlo? Pokud je čas před večeří, nabídněte dětem jen sklenici mléka. Pokud dítě stále říká, že má hlad, zkuste mu dát něco zdravého jako je například kousek ovoce. Pokud ovoce sní, ale je stále hladové a večeře je až za několik hodin, pravděpodobně potřebují více zasytit.

3. Buďte variabilní a zamezte stereotypu

Zkuste pravidelně střídat chuť svačiny a jídla obměňujte. Jeden udělejte sladkou, druhý slanou a třetí pikantní. Zkuste například ovocný jogurt a ovoce. Děti milují také slané svačiny jako jsou například dva nebo tři krekry s plátky sýra, toast s arašídovým máslem nebo zeleninové tyčinky s hummusem.


4. Omezte nezdravou alternativu

Občas se stane, že se neočekávaně ocitnete s dítětem na cestách. Když zrovna nemáte po ruce zdravou svačinu, často sáhneme po té nezdravé. Nejčastěji to jsou pytel lupínků nebo tabulka čokolády. Zde je několik nápadů na zdravější svačiny, které najdete ve většině obchodů.

Ovoce - většina obchodů bude mít někde v obchodě banány a jablka.
Malý pytel popcornu pro starší děti
Jednorázové balíčky sýra
Malý pytel rozinek

5. Naučte děti si připravit svačinu

Děti budou rády, když jim dáte důvěru a do svačinového projektu je zapojíte. Budou se snažit vás napodobit a tím se naučí mít i zdravý vztah k jídlu. Pokud vaše dítě vidí, že si jako svačinu dáváte například jablko, samo sáhne po tomto jídlu.

Sladká svačina do sklenice

Sladká svačina do sklenice


Geniální nápad jak spojit dobrou nutriční hodnotu i zábavu dohromady.


Dětské jarní závitky

Dětské jarní závitky


Asijské jídlo je pro dětskou svačinu jako dělané.


Bezlepkové dětské piškoty

Bezlepkové dětské piškoty


Připravte si tuto jednoduchou svačinu, která vám vydží i měsíc ve sklenici.


Jemné máslové sušenky

Jemné máslové sušenky


Děti tyto sušenky na milují a spolu s ovocem vytvoří zdravou kombinaci.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Udržujte dětský hlad na uzdě s našimi tipy na zdravou svačinu…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: udržujte, dětský, hlad, uzdě, našimi, tipy, zdravou, svačinu….

Kde najít informace×