Top 5 zdravých podzimních receptů

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Po překrásném slunném babím létě se ohlásily ranní mrazíky a o dost nižší teploty než jsme byli doposud zvyklí. Během jednoho dne jsme převlékly podzimní větrovky a hupsli do zateplených kabátků, někteří z nás dokonce narazili i čepice. Se změnou počasí a šatníku, bychom také měli myslet na změnu jídelníčku, abychom měli dostatek energie, vitamínů a minerálních látek. Správnou stravou totiž posílíme naší imunitu a neskolí nás kdejaké nachlazení či rýmička.

Co tedy vyzkoušet?
Pro trpělivé kuchařky a kuchaře, kteří rádi vyrazí do přírody, tady máme recept na marmeládu z černého bezu. O černém bezu je známo, že obsahuje velké množství vitamínu C, proto posiluje obranyschopnost našeho organismu. Bobule bezu černého také působí proti bolestem hlavy a bolestem nervového původu. Na výrobu marmelády vybírejte plody, rostoucí v čistém prostředí, abychom do těla zbytečně nedostaly škodlivé látky. Důkladné omytí je také velice důležité. Při manipulaci s černými bezinkami dávejte pozor na vše, co by se mohlo obarvit – bílá kuchyňská linka, světlé utěrky, oblečení, atp. nepůjde to dolů.
Další zdravou peckou je smoothie z červené čepy. To, když si dopřejete několikrát týdně, nemusíte kupovat žádné prášky. Červená řepa je velice zdravá. Obsahuje nejen vitamín C, ale také vápník, hořčík, fosfor, měď a zinek. Má schopnost pročišťovat krev a detoxikovat tak organismus. Což je v dnešní době opravdu potřeba, jelikož se stravou přijímáme i velké množství těžkých kovů. Červená řepa také zlepšuje krevní oběh a předchází tak kardiovaskulárním onemocněním. Takže směle do toho!
Cuketová polévka s kapari, vás možná chuťově zaujme a napraví vaše trávení.
Pokud máte rádi cukety, ochutnejte je zapečené se zeleninou, kuskusem a jáhlovými vločkami. O zelenině dobře víme, že je dobrá pro naše zdraví, ale o kuskusu a jáhlách už toto víme méně. Kuskus volte pokud možno celozrnný, jelikož v něm najdeme mnohem více zdraví prospěšných látek. Jako jsou vitamíny skupiny B, vápník, fosfor a vláknina. Jáhly jsou přímo nadupané minerálními látkami a jsou bezlepkové, tím pádem lépe a jednoduše stravitelné.
Jako zákusek si dopřejte hruškový koláč. Hrušky jsou plné vlákniny a obsahují látky a protizánětlivými účinky!


Domácí bezová marmeláda

Domácí bezová marmeláda


Zdraví na každém krajíci chleba s máslem. Prostě výtečná marmeláda.


Smoothie z červené řepy

Smoothie z červené řepy


Smoothie, které vám pročistí krev a detoxikuje organismus.


Cuketová polévka s kapary a mátou

Cuketová polévka s kapary a mátou


Jedinečná polévka zajímavé chuti.


Zapečené kulaté cukety s rajčaty

Zapečené kulaté cukety s rajčaty


Cuketkty, po kterých se budete oblizovat. Ty musíte vyzkoušet.


Domácí hruškový koláč bez mléka

Domácí hruškový koláč bez mléka


Hruškový koláč pro všechny, kteří nemohou mléko.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 zdravých podzimních receptů, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 zdravých podzimních ů.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, zdravých, podzimních.

Kde najít informace×