Hlíva ústřičná a houba shiitake vás překvapí

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Hlíva ústřičná a houževnatec jedlý, neboli houba shiitake, jsou čím dál více rozšířené a oblíbené houby. Svůj věhlas si získaly jak nepřebernými možnostmi využití v kuchyni, tak především svými léčivými účinky. Vypěstovat se dají i doma a jejich využití je opravdu všestranné.

Jak je využít v kuchyni


Způsobů, jak tyto houby využít v kuchyni, je spousta. Houba shiitake je oblíbená pro své výrazné aroma a kořeněnou chuť. Obě houby se dají připravit na mnoho způsobů, můžete je sušit, vařit, péct či smažit. Výborné jsou také do polévek a omáček, konzumovat se dají například i se zeleninou či v dušených pokrmech. Oblíbený je mimo jiné také hlívový guláš.

Léčivé účinky


Kromě toho, že se hlíva ústřičná a houba shiitake dají připravovat na mnoho způsobů, přinášejí také řadu zdravotních benefitů. Obsahují spoustu důležitých a účinných látek, vitaminy skupiny B (např. B2, B6) i D, pak také železo, draslík, měď, selen apod. Důležitou složkou jsou glukany. Ty příznivě ovlivňují hladinu cholesterolu i cukru v krvi, posilují imunitní systém a zvyšují tvorbu červených krvinek. 

Houby mají také antibiotické vlastnosti, slouží jako prevence a obrana proti infekcím a snižují vysoký krevní tlak. Jejich konzumace představuje přírodní cestu, jak bojovat s únavou a přemírou stresu. 


Extrakty z hub


Pokud chcete houby požívat ze zdravotních důvodů, mnohem lepší než experimentování v kuchyni je konzumovat 100% extrakty z nich. Tyto houby jsou pro výrobu extraktů pěstovány v přirozeném prostředí a jejich růst a veškeré faktory, které jej mohou ovlivnit jsou pečlivě kontrolovány. Tímto se docílí toho, že houba bude obsahovat opravdu dostatek účinných látek.

U extraktů je důležité optimální vyvážení všech důležitých látek a jejich přesný poměr. Ten totiž zajistí naprosto maximální efektivní účinek. Při výrobě je zkoumán ideální poměr jednotlivých účinných látek tak, aby se navzájem nevyrušovaly, ale aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Kromě toho ale zachovají obsah všech dalších možných prospěšných látek.

extrakt by měl obsahovat minimálně 40 % polysacharidů (betaglukany a další houbové polysacharidy), aby bylo dosaženo maximální účinnosti na zdraví.

Hlíva ústřičná i houba shiitake jsou vynikající surovinou, ze které lze připravit nejrůznější chutné pokrmy, a zároveň tak využít jejich zdravotní benefity. V podobě 100% přírodních extraktů je jejich účinek navíc opravdu spolehlivý.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Hlíva ústřičná a houba shiitake vás překvapí, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: hlíva, ústřičná, houba, shiitake, vás, překvapí.

Kde najít informace×