Praktická vylepšení do každé domácnost

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V tomhle článku se podíváme na praktická a zároveň jednoduchá vylepšení, která si můžete u vás doma zařídit.

Informační tabule

Stačí obětovat malý kousek zdi, na kterou můžete umístit informační tabuli. Ta může být vyrobená z různých materiálů. Velmi praktická je bílá tabule, na kterou se dá psát pomocí smývajících se fix. Můžete ale také zvolit korkovou tabuli, na kterou se dá připíchnout papír. Pak už jen záleží na vaší fantazii a kreativitě, jaké informace budete na nástěnku dávat. Mnohdy může jít o podstatné informace, jindy o zábavu. Můžete si například vytvořit papírovou anketu, co bude příští týden k obědu. Hlasování o výletě, informace kdy se vrátíte z práce a podobně. Naučte se tenhle systém používat a věřte, že vám bude velikým přínosem.

Krmítko pro ptáky

Krmítko pro ptáky může mít také užitečnou funkci. Zejména když si ho umístíte před okno, tak do něj pak pro pátky můžete dávat různé zbytky. Různé skořápky, semínka a některé zbytky jídla ptáci rádi uvítají, a vy se tak zbavíte odpadu. Jako bonus pak můžete pozorovat různé ptáky, které se vám mnohdy postarají o zábavu.


Domácí klimatizace

Do horkých dní je pak možné vyrobit si vlastní klimatizaci. Nejde o nic náročného, stačí mít k dispozici nějaký přístroj, který fouká vzduch. Jde například o fén se studeným režimem, ventilátor nebo jakoukoli vrtulku s motorem. Vzduch z přístroje nasměrujte do kýble, který naplníte ledem z lednice. Vhodnější je ještě do kýble vyvrtat díry tak, aby vzduch mohl vhodně proudit přes led ven. Ledový vzduch pak skvěle ochladí místnost.

Sítě do oken

V létě bývá veliký problém s hmyzem. Ten za vás ale hravě vyřeší sítě v oknech, přes které se hmyz do vašeho bytu nedostane. Na začátku bude poměrně těžké si na sítě zvyknout, ale postupem času vám to přijde jako standard. Jejich účinnost je ale mimořádně vysoká.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Praktická vylepšení do každé domácnost, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Praktická vylepšení do každé domácnost.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: praktická, vylepšení, každé, domácnost.

Kde najít informace×