Kontryhel - bylinka, kterou by měla znát každá žena…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V květnu začne kvést kontryhel, o této rostlině by měla mít povědomí každá žena. Tuto “ženskou” bylinku se rozhodně vyplatí sbírat protože má velmi pozitivní účinky na ženské orgány. Pomáhá ale i pánům, kteří si díky ní vyléčí nejeden neduh.

Zázrak pro ženské reprodukční orgány

Kontryhel byl od pradávna spojován s léčbu gynekologických problémů. Tvrdí se, že kdyby ženy pily čaj z kontryhele v průběhu celého života, od dětství až do ukončení klimakteria, pak by dvě třetiny všech „ženských“ operací nebyly nutné. Tato bylina totiž obsahuje rostlinné hormony, které příznivě ovlivňují i hormonální procesy v ženském těle. Díky tomu napomáhá k bezproblémovému průběhu menstruace – ať už jde o pravidelnost či sílu krvácení.

Kontryhel je opravdu zázrak, protože při pravidelným užíváním téměř nepoznáte onen pověstný premenstruační syndrom, protože kontryhel umí zmírnit pocení, nervozitu, úzkosti i nespavost. Vyplatí se ho užívat tako při menopauze. Účinky kontryhele také skvěle působí na dělohu a to zejména na její zpevnění. Vyplatí se proto užívat kontryhelový čaj před otěhotněním i v průběhu těhotenství, zejména pak v posledním měsíci před porodem.

Ženy po porodu ocení jeho účinky při hojení poporodních jizev, ke zpětnému zpevnění děložního svalstva a k podpoře tvorby mateřského mléka. A protože má kontryhel také protibakteriální a protiplísňové účinky, zatočí i s zánětlivých onemocněních ženských orgánů a při mykózách.


Kontryhel a hubnutí

Při sběru ve volné přírodě se vám dostane dostatečného pohybu navíc. Tato bylinka je však sama o sobě opravdový zázrak, protože vám pomůže odstranit nečistoty z těla, povzbudit velmi rychle metabolismus a pozor – také zpevnit leckterou partii těla! Kontryhel má totiž vysoké účinky na svalovou hmotu, kterou umí působením svých rostlinných hormonů zpevňovat.

Příprava čaje

Postačí vám k tomu pravidelně pít kontryhelový čaj, který velmi jednoduče připravíte, přidáním polévkové lžíce sušeného kontryhelu do hrnečku a spaříte jej vařící vodou. Nakonec nechejte zhruba 15 minut louhovat. Tento nálev můžete pít 2-3krát denně a můžete ho použít i na kloktání při zánětech v ústech.

Je zde také možnost si udělat výluh z kontryhele silnější a přidat si ho do koupele, protože jeho účinné látky vám krásně vyhladí pokožku a pomohou léčit případné zánětlivé projevy. Pokud máte doma děti v pubertě, naordinujte jim kontryhelový čaj nejen k pití, ale i k omývání obličeje. Rostlinné hormony a stahující účinky kontryhele totiž výborně působí proti akné.

Tip: Obrovskou výhodou této byliny je, že nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky spojené s dlouhodobým užíváním.

Rychlý dezert

Rychlý dezert


Pokud spěcháte je to recept právě pro vás.


Rebarborová limonáda

Rebarborová limonáda


Čas domácích limonád se rychle blíží. Vyzkoušejte si připravit tu rebarborovou.


Francouzské palačinky s banánem a čokoládou

Francouzské palačinky s banánem a čokoládou


Na těchto palačinkách je závislý celý svět.


Krémy do trubiček

Krémy do trubiček


Přinášimé tipy na delikátní krémy do legendárních trubiček.


Kuřecí nudličky

Kuřecí nudličky


Chutný a zároveň rychlý oběd pro celou rodinu.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Kontryhel - bylinka, kterou by měla znát každá žena…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: kontryhel, bylinka,, kterou, měla, znát, každá, žena….

Kde najít informace×