Sdílet:

Dvoudenní dieta

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Profesor klinické onkologie z Universitní kliniky v jižním Manchesteru ve Velké Británii Tony Howell se společně s významnou britskou odbornicí na stravování Michelle Harvieovou dlouho zabývali souvislostmi mezi rakovinou prsu a obezitou u žen. Ve svých výzkumech přišli na to, že i menší váhový úbytek snižuje riziko vzniku tohoto nádoru až o čtvrtinu.

Vymysleli dietní plán, který spočívá v tom, že dva dny v týdnu se stravujeme podle dietního plánu a po zbytek dní v týdnu jíme normálně. Jejich metoda hubnutí zabírá poměrně rychle a je to podle jejích autorů nejlepší cesta ke zdravé tělesné váze. Kromě toho člověka nezatěžuje tolik, protože dávat pozor na to, co a kolik jíme, musíme pouze dva dny v týdnu. Pro osoby se slabší vůlí je to také mnohem snadnější, než když musí dodržovat dietní program celý týden.

Záleží na každém z nás, které dny v týdnu si k dodržování diety vybereme, nemusí to být ani dny jdoucí po sobě. Je ale pravda, že pokud si vybereme k dietě dva dny jdoucí po sobě, je ztráta nadbytečných kil snazší a rychlejší.

Dva dietní dny jsou vlastně takovou detoxikací organizmu. Rozhodně v těchto dnech nemusíme hladovět. Naši stravu tvoří v převážné většině bílkoviny, které doplňujeme mléčnými výrobky, zeleninou a ovocem. Přílohy a vůbec všechny sacharidy vynecháme úplně. Tuky jsou dovoleny pouze ve velmi omezeném množství. Kalorická hodnota by neměla překročit 650 kalorií denně. Zbylých pět dní v týdnu jíme zdravě, ale neomezujeme se ve výběru potravin.


Příklad dvoudenního dietního jídelníčku:

1. den

snídaně : 1 banán, bylinkový čaj

svačina : dietní kola

oběd: mrkvová polévka, 0,5 l mléka

svačina : 2,5 dcl čerstvé ovocné šťávy

večeře : zelenina se sojovou omáčkou orestovaná na oleji, čaj

druhá večeře : 0,5 l mléka

2. den

snídaně : káva s mlékem

svačina : ovocný čaj, 5 švestek

oběd : zeleninový salát, sklenice mléka

svačina : 1 mandarinka

večeře : zeleninové kari ze dvou druhů zeleniny, 2,5 dcl mléka

druhá večeře : horké mléko se skořicí

Autoři této dvoudenní diety jsou přesvědčeni, že krátké dietní omezení není pro nikoho nijak stresující a lidský organizmus nezatíží. Možná je podle odborníků na stravování mnohem lepší jíst vyváženou a zdravou stravu každý den, ale pokud potřebujeme shodit pár kilo, tato dvoudenní dieta nám k tomu třeba pomůže. Když dosáhneme své vytoužené váhy, tak pokud si zvykneme na vyváženou racionální stravu a nepřehnané porce, může se nám podařit si tuto váhu udržet.

 


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dvoudenní dieta, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Dvoudenní dieta.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: dvoudenní, dieta.


×