Sdílet:

Rychlý dezert recept

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření25 minPočet porcí4 porce

Spižírna zeje prázdnotou a za dveřmi stojí návštěva nebo vás honí mlsná? U nás dost běžná situace, a proto mám v záloze několik rychlých receptů. Jedním z nich jsou taštičky z listového těsta plněné marmeládou. Hotové jsou raz dva a pochutnají si všichni.
(celý recept)

Ingredience receptu

  • 1 balení listového těsta (ideálně rozváleného)
  • jahodová nebo jiná marmeláda
  • 1 vejce
  • moučkový cukr na ozdobu


Způsob přípravy

Listové těsto necháme povolit při pokojové teplotě. Pokud je již rozválené, máme vystaráno, pokud není, rozválíme ho do tvaru obdélníku.

Těsto podélně rozřízneme a každou polovinu rozdělíme na další tři čtverce. Kdo má raději sladké “jednohubky”, může těsto rozkrájet na více kousků.

Čtverce z těsta budeme překládat tak, aby nám vznikl šáteček, tedy trojúhelník. Nejprve je ale musíme naplnit marmeládou. Pomůžeme si přitom lžičkami a dostatek náplně umístíme na jednu z polovin šátečku. Poté těsto přehneme a okraje stlačíme, aby marmeláda při pečení nevytekla ven. Když to uděláme s pomocí vidličky, budou hrany vypadat o něco dekorativněji.

Takto připravené šátečky umístíme na plech vyložený pečícím papírem, pomašlujeme je rozšlehaným vejcem a v troubě pečeme na 200 °C asi 15 minut, dokud nezezlátnou. Hotové šátečky posypeme prosátým moučkovým cukrem.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Rychlý dezert recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Rychlý dezert .
Nebo hledejte podobné podle části názvu rychlý dezert .
Hledat podobné recepty na internetu jako Rychlý dezert


×