Tyto bylinky s jarní únavou zatočí!

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jaro je nejenom obdobím rozkvetlé přírody, ale také časem kdy je často lidský organismus po dlouhé zimě vyčerpaný a bez energie. Káva nebo energetické nápoje pomohou jenom na chvíli, lepším řešením je v tomto případě přírodní cesta. Zkuste osvědčené bylinky, jejich účinek vás příjemně překvapí.

Ženšen pravý (Všehoj ženšenový)
Všestranné léčivé schopnosti proslavily tuto rostlinu po celém světě, pravděpodobně je jednou z nejznámějších léčivek. A není se čemu divu, spektrum pozitivních účinků ženšenu je totiž skutečně obrovské a vypsat všechny by vydalo na tlustou knihu. Je to důležitý adaptogen, který příznivě ovlivňuje mimo jiné imunitní a oběhový systém, nerovovou soustavu a metabolismus. Má silný povzbuzující účinek, a to dokonce i v sexuální oblasti.

Třapatka nachová (Echinacea purpurea)
V nějaké formě (nejčastěji jako s tinkturou) se s touto bylinkou setkáte snad v každé lékárně. Tato rostlina s nepřehlédnutelnými dekorativními fialovými květy je ideálním pomocníkem při podpoře celkové obranyschopnosti organismu. Kdo ji bude užívat, pravděpodobně se vyhne nepříjemným jarním nachlazením. Navíc působí protizánětlivě a má blahodárný vliv při nervovém vypětí a vyčerpání.


Jinam dvoulaločný (Ginkgo biloba)
Ne nadarmo je tento mohutný strom se zajímavými listy v asijských zemích posvátný. Dokonce se řadí k nejstarším dřevinám na naší planetě vůbec! Jeho krásně tvarované listy mají povzbuzující účinek na srdce, krevní oběh, plíce a mozek. Mezi nejvýznamnější léčivé schopnosti patří příznivý vliv na paměť, koncentraci, prokrvování koncových částí těla. To vše způsobí, že se člověk bude výsledně cítit celkově lépe a bude mít zároveň více vitality.

Maté (cesmína paraguayská)
Jedná se již o poněkud „vyšší kalibr“, tento původně jihoamerický nápoj totiž nabudí člověka natolik, že možná ani nebude moct v noci usnout. Jeho povzbuzující účinky jsou opravdu velmi silné. Příjemným bonusem je, že obsahuje množství vitaminů, minerálů a antioxidanty. Má schopnost tlumit pocit hladu, a proto je vhodný také v případě, kdy se vám nedaří držet redukční dietu.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Tyto bylinky s jarní únavou zatočí!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Tyto bylinky s jarní únavou zatočí!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: tyto, bylinky, jarní, únavou, zatočí!.

Kde najít informace×