Ochutnejte norské rybí speciality a sledujte u toho polární zář

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Norsko je nádherná skandinávská země s úžasnými fjordy, majestátnými horami a polárními medvědy. Proslulá je také norská kuchyně, která se naprosto liší od kuchyní v ostatních evropských zemích. Většina pokrmů obsahuje ovčí a sobí maso. Tamní obyvatelé si však hodně pochutnávají na rybách, a to konkrétně na lososu a velrybě.

Za národní norské jídlo je i přes rozmanitost severoatlantických mořských ryb považována pizza. Zřejmě jste se ale nevydali do Norska, abyste ochutnali pizzu. Spíše si v restauraci objednejte Fårikål, což jsou kusy ovčího masa s rozvařeným zelím. Za zmínku stojí také extrémně slané uzené jehněčí maso zvané Pinnekjøtt anebo vařená ovčí hlava, které zase říkají Smalahove. Ochutnat byste měli také rybí puding anebo karbanátky či knedlíčky z ryb.

Užijte si pohled na polární zář


Pokud se řekne dovolená Norsko, jen málokdo si představí polární zář, a přitom se jedná o jeden z největších pokladů země. Polární záře je úchvatný světelný úkaz, jenž se objevuje ve výškách okolo sto kilometrů, mnohdy i ve větších výškách. Polární záře se navíc rozděluje na jižní a severní.


Dovolená v Norsku u polární záře


Vydejte se na zájezd do Norska, jenž je naplánován přímo v období, kdy se na obloze objevuje polární záře. Dostanete tak jedinečnou příležitost fotografovat ojedinělý přírodní úkaz. Jelikož se jedná o pětidenní zájezd, program je mnohem bohatší. Ještě si užijete jízdu psím spřežením a na sněžných skútrech. Ubytování je zajištěno v resortu nacházejícím se přímo na břehu fjordu, odkud se vám naskytne jedinečný výhled na polární zář. V neposlední řadě se můžete těšit na Velrybí safari, kde budete pozorovat kosatky.

Jestliže na zájezd nechcete jet sami, nemusíte, kupte ho ještě své drahé polovičce jako vánoční dárek. Vychutnáte si tamní kuchyni a zároveň zažijete něco nezapomenutelného.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Ochutnejte norské rybí speciality a sledujte u toho polární zář, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: ochutnejte, norské, rybí, speciality, sledujte, toho, polární, zář.


×