5 jednoduchých způsobů, jak použít konopí v horkých letních měsících

Lukáš Svítil

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Divoké konopí je legendární rostlinou, která negativní souvislosti nabyla až posledních několika desetiletích. Své pevné místo v životech lidí mělo konopí již v antice nebo ve starověké Číně. Zde se využívalo k léčebným nebo zkrášlovacím účelům. Je třeba se oprostit od konopí pěstovaného na THC, o kterém se v médiích mluví výhradně, a podívat blíže na konopí divoké. To je totiž rostlinou s hromadou blahodárných účinků, která se hodně projeví zejména v létě. Zde je proto pár tipů, jak konopí využít.

Popáleniny od sluníčka

Vedle letní pohody se během letních dnů objevují i horká období, která spousta z nás tráví u vody. Jenže potom těžko odhadnout, jak dlouho se můžeme vystavovat sluníčku, což v případě nedostatečné ochrany může způsobit nepříjemné až bolestivé problémy a pokožku může slunce poškodit. Hlavní je prevence. Používat vhodné krémy na opalování a netrávit na přímém sluníčku tolik času. Někdy ovšem ani běžné krémy nepomohou a v tu chvíli je jednou z variant sáhnout po tělovém nebo pleťovém krému vyrobeném právě z konopí. Vyznačuje se výraznými regeneračními účinky. Skvělou kombinaci pak představuje konopí s jojobovým olejem. Konopný olej podrážděnou pokožku ihned zklidní, dodá jí potřebné látky a regeneruje. Při výběru vhodného oleje si všímejte také toho, zda obsahuje také zelené části rostliny (cannabis sativa extract). Právě ty totiž obsahují účinné látky, zejména CBD. Olej vylisovaný pouze z konopných semen tak účinný není.

Zbraň proti hmyzu

Ke krásným letním večerům patří i méně krásný hmyz, který se při setmění vyrojí odevšad. S touto (potřebnou) havětí se můžete vypořádat několika způsoby. Někdo doporučuje například zapálit svíčky, oheň určitě také pomůže, i nejrůznější repelenty. Pomoci však může i konopný olej, ten s obsahem zelených částí rostlin totiž hmyzu příliš nevoní. Pokud si konopný olej namažete na pokožku, přestanou vás obtěžovat. Konopný olej výborně funguje i na štípance.

Zbraň proti plísním

Léto bývá obdobím, ve kterém se plísní všeho druhu daří. Je to zapříčiněno například tím, že se nám zpotí noha ve vedru v nevhodné obuvi. Koupání ve veřejných bazénech také skrývá nebezpečí plísní, protože se ve vodě plísně dobře přenášejí. Předejít plísním lze celou řadou opatření. Vhodná obuv nebo nechodit po koupališti naboso. Noste alespoň žabky. Když už se vám bohužel někde plíseň objeví, zkuste konopnou mast, která má antibiotické účinky. Stačí natřít postižené místo jednou denně tenkým filmem a do několika dnů byste měli mít po problémech.


Zbraň proti bolesti

V létě nás to táhne ven a určitě nesedíme doma. Venku na nás číhá více nebezpečí i proto, že pobyt na čerstvém vzduchu doprovází nějaká aktivita. Může to být výlet na kole, plážový volejbal nebo třeba túra v horách. Stalo se to každému, ale přecenění vlastních sil s sebou nese nepříjemný efekt v podobě přetažených svalů, modřin, různých oděrek a tak dále. I na tato drobná poranění se doporučuje používat konopnou mast, která díky svým účinným látkám dokáže mírnit bolest svalů, kloubů a šlach. Jako v předešlých případech dbejte při nákupu na to, aby olej obsahoval zelené části konopné rostliny, které jsou pro úlevu naprosto klíčové.

Pomocník ve studené kuchyni

Nejzázračnější součástí konopné rostliny je konopné semínko. Lidskému organismu dokáže už jenom jedna kapka dodat minimální denní dávku téměř všech nutných živin a vitamínů. Konopné semínko můžete jíst jen tak po lžičkách, nebo ho můžete přidávat do různých jídel. Nejvíce se vám bude hodit ve studené kuchyni. Přidávejte jej do salátů nebo dětských přesnídávek. Vyrábí se z něj i výborné konopné mléko.
Konopné semínko je bohaté na bílkoviny, minerály i aminokyseliny. Největší přidaná hodnota tkví v tom, že obsahuje ideální poměr esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6. Jde tedy o velmi zdravou potravinu, která posílí váš organismus a v horkých letních měsících nezatíží vaše trávicí ústrojí.

Konopné těstoviny se žampionovou omáčkou

Konopné těstoviny se žampionovou omáčkou


V tomto receptu na konopné těstoviny je konopí použito opravdu malé množství.


Konopné palačinky

Konopné palačinky


Výborný recept na konopné palačinky ocení hlavně děti, kterým budou určitě chutnat.


Konopné placičky s ovesnými vločkami

Konopné placičky s ovesnými vločkami


Recept na konopné placičky s ovesnými vločkami může posloužit třeba na snídani.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k 5 jednoduchých způsobů, jak použít konopí v horkých letních měsících, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:×