Velikonoční vaječná tlačenka recept

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření40 minPočet porcí10 porcí

Vaječná tlačenka, respektive její recept nám pod ruku přijde zpravidla po Velikonocích, protože většinou zbude spousta natvrdo vařených vajec. Co tedy potom s nimi? Kromě tradičního vajíčkového salátu si z nich můžeme připravit třeba pikantní velikonoční vaječnou tlačenku. Je lehká a lahodná a v chladničce nám vydrží i několik dní. Vaječná tlačenka spolehlivě splní funkci lehké svačiny nebo rychlé večeře, což jsou takováta jídla, která příliš neřešíte, takže by to v jejich případě chtělo něco už připraveného. Velikonoční vaječná tlačenka je prostě ideální varianta.


(celý recept)

Ingredience receptu

  • 6 natvrdo uvařených vajec
  • 1 lžíce nadrobno nakrájené pažitky
  • 2, 5 dcl kuřecího vývaru
  • 200 g vařené šunky
  • 40 g želatiny v prášku
  • 1 sklenička nakládané zeleniny
  • 80 g majonézy
  • 2 lžíce koření vegeta
  • sůl, pepř, vinný ocet


Způsob přípravy

Po velikonocích nám většinou zbude spousta natvrdo vařených vajec. Kromě tradičního vajíčkového salátu si z nich můžeme připravit třeba pikantní velikonoční vaječnou tlačenku. Je lehká a lahodná a v chladničce nám vydrží i několik dní.

Z naložené zeleniny slijeme nálev a dáme ho stranou. Zeleninu pokrájíme na drobnější kousky. Stejně tak i polovinu natvrdo uvařených vajec a všechnu šunku. Ve velké míse opatrně smícháme majonézu, pažitku, vegetu, pepř, sůl, ocet, vejce, šunku a nakrájenou zeleninu.

V teplém vývaru, do kterého jsme přidali nálev z naložené zeleniny, rozmícháme želatinu. Když se želatina rozpustí a vývar trochu zchladne, nalijeme ho do připravené vaječné směsi a vše promícháme.

Připravíme si formu (třeba tu na biskupský chlebíček) a polovinu hotové směsi do ní nalijeme. Pak do formy poskládáme za sebou 3 celá vejce a zalijeme je zbytkem směsi. Formu vložíme do ledničky a vaječnou tlačenku necháme ztuhnout.

Po ztuhnutí vyklopíme a krájíme na plátky.

Zdroj fotografií: Facebook.com


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Velikonoční vaječná tlačenka recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu velikonoční vaječná tlačenka .
Hledat podobné recepty na internetu jako Velikonoční vaječná tlačenka

Kde najít informace×