Neobejdete se bez masa? Vyberte si tentokrát rybí nebo krůtí

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Že jsou ryby zdravé a obsahují látky potřebné pro náš organizmus, to je notoricky známá věc. Ale víte, že také krůtí maso je velmi zdravé?

Krůtí maso obsahuje velké množství bílkovin, které naše tělo potřebuje pro obnovu buněk, a zároveň jen velmi malé množství tuku. Proto se hodí i pro diety, a to nejen ty na hubnutí. Je vhodnou stravou pro sportovce a pro těžce pracující, právě pro svůj vysoký obsah bílkovin. Proti rybímu a kuřecímu masu obsahuje mnohem méně histaminu, takže patří do jídelníčku těch, kdo trpí na HIT (histaminovou intoleranci). Je vhodné pro diabetiky, kardiaky, pro ty, co mají nemocná játra. Krůtí maso obsahuje značné množství vitamínů skupiny B, zinku, železa, vápníku, hořčíku a selenu. Pomáhá organizmu s posilováním imunity, zklidňuje nervy.

Krůtí maso je také velmi dobře stravitelné. Říká se, že krůta má až 9 druhů masa. Je pravda, že z třiceti procent jde o maso tmavé a asi ze sedmdesáti procent o maso bílé. Krůtu můžeme najít téměř ve všech světových kuchyních, známý je asi zejména ten americký krocan pečený na Den díkuvzdání a na Vánoce.


I u nás má krůtí maso své místo na jídelníčku. Vaříme ho, pečeme, smažíme, dusíme, grilujeme, zapékáme. Polévky, omáčky, pečeně, dušené maso, guláše, přírodní nebo smažené řízky, karbanátky, špízy, jídla s těstovinami, s bramborami, s knedlíky, s rýží, všude tady nachází krůtí maso své uplatnění. Těch možností je tolik, že bychom ho neměli ve vlastním zájmu opomíjet a zařazovat ho na svůj jídelníček alespoň občas.

Receptů na přípravu krůtího masa je bezpočet. V receptech může v podstatě nahradit jakékoliv jiné maso. Ale máme i recepty ušité mu na míru.

Krůtí řízky v těstíčku

Krůtí řízky v těstíčku


Pochoutka, třeba s bramborovou kaší nebo s bramborovým salátem.


Pečená krůtí stehna

Pečená krůtí stehna


Klasika, všichni jsme je už asi měli. Jemné, lehké a zdravé maso. Přílohou mohou být třeba jen zeleninové saláty.


Krůtí polévka s rýží a zeleninou

Krůtí polévka s rýží a zeleninou


Lehká, zdravá polévka, jejíž příprava vám nezabere mnoho času.


Krůtí guláš

Krůtí guláš


S rýží nebo s houskovými knedlíky, podle použitého koření ostrý nebo jemný. Pro každého dospělého i dítě.


Závitky s krůtím masem

Závitky s krůtím masem


Lehká a přitom vydatná svačina nebo večeře. Můžete použít zbylé pečené krůtí maso od oběda.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Neobejdete se bez masa? Vyberte si tentokrát rybí nebo krůtí, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: neobejdete, bez, masa?, vyberte, tentokrát, rybí, nebo, krůtí.


×