Umíte si správně připravit čaj?

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Kdekdo by si možná řekl, že na přípravě čaje vlastně vůbec nic není. Vždyť stačí pytlík čaje nebo lžičku bylinek zalít vroucí vodou a je to. Jenže tak jednoduché to ve skutečnosti není. Pakliže máte čaj rádi a chcete si na něm opravdu pochutnat, pak byste se měli naučit připravit si jej správně.

Užitečný návod pro přípravu čaje


Jste si opravdu jistí, že čaj připravujete správně? Nebo jsme vám do hlavy nasadili brouka a teď si říkáte, jestli náhodou neděláte chybu? Máme pro vás malý návod, se kterým zvládnete přípravu čaje na jedničku s hvězdičkou. A klidně i podtrženou!

Krok číslo jedna: výběr čaje

Zapomeňme na chvíli na klasické pytlíkové čaje, které známe všichni, ale o jejich kvalitě nemůže být kdovíjaká řeč. Pokud si chcete na čaji skutečně pochutnat, dejte raději přednost sypané variantě – zde záleží jen na vás, jestli se rozhodnete pro sypanou směs, nebo přímo pro čajové lístky. Co se týče dávkování, do klasického hrníčku bohatě stačí jedna kávová lžička.


Krok číslo dva: správná teplota vody

Velmi častá chyba, které se dopouští drtivá většina z nás, je zalití čaje vroucí vodou. Může za to neznalost, protože kdo se v čajích vyzná, ten moc dobře ví, že každý druh vyžaduje jinou teplotu. Kupříkladu oblíbený černý čaj byste měli zalít vodou o teplotě 95-100 °C, naopak čaj zelený zalévejte vodou o teplotě 60-80 °C a bílý čaj potřebuje vodu, která dosahuje teploty mezi 80-90 °C.

Krok číslo tři: doba louhování

Podobně jako s odlišnou teplotou se to má i s dobou louhování jednotlivých druhů čajů. I zde mnoho lidí, mezi které možná patříte i vy, chybuje, protože čaj nechává ve vodě buď příliš krátkou dobu, nebo (a to je asi častější problém) naopak příliš dlouho. Černý čaj se louhuje 3-4 minuty, bílý čaj potřebuje 5 minut, zelený čaj nechte louhovat 1-3 minuty a pakliže pijete čaj žlutý, dopřejte mu ve vodě 3 minutky.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Umíte si správně připravit čaj?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Umíte si správně připravit čaj?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: umíte, správně, připravit, čaj?.

Kde najít informace×