Fenomén, který opravdu pomáhá - doplňky stravy...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doplňky stravy, kterými denně dodáváme tělu to co zrovna potřebuje, se staly novým světovým fenoménem. Mnoho lidí si již neumí představit ráno bez své denní dávky zdraví. Správně zvolené doplňky stravy vám mohou pomoci stát se lepší verzí vlastního já.

Doplňky stravy opravdu pomáhají

Je vědecky dokázáno, že správné užívání kvalitních doplňků stravy má zásadní vliv na naše zdraví. Zjistilo se totiž, že doplňky stravy přinášejí mnohem více benefitů než slubují obsažené účinné látky. Lidé, kteří pravidelně užívají doplňky stravy se o sebe více starají, lépe jí, méně kouří a více cvičí. Doplňky stravy by měli podpořit to co jsme započali zdravou stravou a životním stylem. Zkrátka posilují imunitu, doplňují kolagen a dokáží celkově nabudit váš organismus.

Méně je více

Před výběrem svého doplňku stravy se pořádně zamyslete nad tím co skutečně potřebujete. Některé kombinace mohou způsobovat kontraindikaci a tak je vždy důležité pořádně pročíst složení či se poradit s odborníkem. Nespoléhejte na to, že vám obal výrobku slibuje, co všechno umí. Důležité je vždy podrobně prostudovat složení, které bývá dost podrobně popsané. Někdy můžete nabýt dojmu, že čím více prospěšných ingrediencí přípravek obsahuje, tím lépe. Opak je pravdou, někdy se stává, že výrobky obsahující desítky přísad v jedné tabletě, budou bez zvláštních účinků. Synteticky vyrobené vitamíny tělo zpracuje jen ze 3 až 15 procent, ty přírodní pak ze 60 až 90.

Nakupujte proto kvalitní a nejlépe přírodní produkty. Čím méně chemie do svého těla dostanete, tím je menší riziko vzniku alergií, ale i rakoviny, k níž mohou vést některá barviva. Počítejte však s tím, že si za kvalitu trochu připlatíte. V dnešní době už není tak složité se dozvědět o původu jednotlivých ingrediencí a zamyslet se můžete i nad ekologickou stránkou obalů.


Při výběru doplňků stravy se držte svého zdravého rozumu a informačních kanálů. Sledujte složení i cenu produktů a u těch nejlevnějších si dejte pozor aby obsah nebyl vytvořený z plnitel. Na druhém konci spektra je dobré se přesvědčit, zda zbytečně neplatíte mnoho set korun za běžný mix běžných ingrediencí. Chvilku to potrvá než se na trhu s doplňky stravy zorientujete.

Při nákupu dejte přednost produktům v kapslích před tabletami, protože se u nich ztrácí méně živin při výrobě. Kapsle navíc často obsahují speciální látky, které přípravek „dopraví“ tam, kam je potřeba. Výjimkou je však vitamín B12, který by zničily žaludeční kyseliny, pokud by tableta nebyla potažena.

Jak poznat kvalitu?

Zásadně se dívejte na složení, kolik různých látek obsahuje daný výrobek a v jakých koncentracích. Koncentrace všech vitamínů a minerálů musí být jasně a přehledně na balení i na webu u produktu rozepsáno. Sledujte označení RHP (referenční hodnota příjmu dané látky). Pokud je u daného vitamínu RHP 100 % a méně, je to většinou málo a výrobek nebude mít požadovaný účinek. Vyvarujte se nákupu doplňků stravy, nejčastěji nápojům, které obsahují konzervanty, ochucovadla, a různá éčka. Většina levných doplňků stravy, které stojí méně než 300 Kč obsahuje mnoho různých látek, ale většinou nefungují, protože jsou látky obsaženy v tak malých dávkach, že je jejich užívání naprosto zbytečné.

Melounový salát s kozím sýrem

Melounový salát s kozím sýrem


Skvělý recept na melounový salát který se hodí i jako příloha.


Vajíčkové muffiny

Vajíčkové muffiny


Jednoduchá snídaně pro příznivce low carb diety.


Malinová pěna

Malinová pěna


Pokud nevíce co si počít s malinami, vyzkoušejte si připravit tento super dezert.


Meruňkové knedlíky

Meruňkové knedlíky


Tento tradiční recept k létu prostě patří.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Fenomén, který opravdu pomáhá - doplňky stravy..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: fenomén,, který, opravdu, pomáhá, doplňky, stravy....

Kde najít informace×