Top 10 kuřecích jídel

Hana R.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Mládě kura domácího, hovorově slepice, všichni známe. Kuře můžeme péci, smažit, vařit, dusit, grilovat. Kuřecí maso obsahuje malé množství tuku, je málo kalorické, takže se hodí i při přípravě dietních jídel. Jídla připravená z kuřecího masa se mohou jíst teplá, ale také studená. Z kuřecího masa nebo z kuřecích drůbků můžeme uvařit výbornou polévku, stačí přidat spoustu zeleniny, případně nějakou zavářku, což mohou být drobné těstoviny, rýže nebo z vajec a mouky připravené noky.

Kuřecí maso se používá nejen v české, ale také v cizích kuchyních. Některé recepty už naši kuchaři převzali od těch zahraničních a hodně z nich časem v naší kuchyni zdomácnělo. Třeba takové kuře kung-pao, čínské jídlo původem ze sečuánské kuchyně, známe asi všichni. Kuřecí maso, sojová omáčka, pražené arašídy a tak dál. Exotická chuť i vůně, kdo by odolal. Prostě receptů na přípravu kuřecího masa je spousta.

Některá známá i méně známá kuřecí jídla stojí za to si připomenout.

Pomalu pečené kuře s brambory1. Pomalu pečené kuře s brambory
Pečené kuře je klasický a dobře známý pokrm. Tady je trošku jiný recept než je ten obvyklý. Takto upečené kuře je opravdová lahůdka. Chuť a vůně společně pečených brambor je velmi lákavá. Rozhodně byste to měli vyzkoušet.


Kuře na paprice2. Kuře na paprice
Starý, známý a vyzkoušený recept na slepici na paprice jsme tentokrát upravili pro kuře. Se smetanovou omáčkou a nadýchanými houskovými knedlíky je to prostě labužnická pochoutka. Někdo má raději kuře na paprice s rýží nebo i s těstovinami. Rozhodně to není vůbec na závadu.

Kuře na rozmarýnu3. Kuře na rozmarýnu
Voňavá a pikantní kuřecí stehna, upečená podle tohoto receptu, vám určitě budou chutnat. Je to skvělé a rychlé jídlo. Příprava a vaření zabere jen málo času a výsledek určitě bude vynikající.

Kuřecí karbanátky s cuketou4. Kuřecí karbanátky s cuketou
Kuřecí maso spolu s cuketami tvoří zdravý a chutný pokrm. Pokud chceme jídlo opravdu dietní, můžeme místo smažení na oleji zvolit pečení karbanátků na plechu v troubě. Tyto karbanátky jsou výborné i zastudena.

Pikantní kuřecí maso5. Pikantní kuřecí maso
Další rychle a snadno připravené kuřecí maso. S příchutí exotiky, vůní česneku a chilli. Nejlépe chutná s rýží, ale třeba s hranolky nebo americkými brambory by mohlo chutnat stejně dobře.

Slaný koláč s houbami a kuřecím masem6. Slaný koláč s houbami a kuřecím masem
Výhoda slaných masových koláčů je i v tom, že je většinou nemusíme podávat s vařenými přílohami. Vystačí si samotné, nebo třeba jen s mísou čerstvého zeleninového salátu. U tohoto receptu nás rozhodně osloví také podmanivá vůně hub a tymiánu.

Kuře Biryani7. Kuře Byriani
Toto jídlo, připravené z kuřecího masa a rýže, zase voní po kari a kurkumě, což znamená, že jsme se ocitli v indické kuchyni. Exotické jídlo je také lákavé snadnou přípravou v podstatě v jedné nádobě.

Jarní kuře s parmezánem8. Jarní kuře s parmezánem
Svěží jídlo s čerstvými špenátovými lístky, zeleným hráškem a s pikantní chutí parmezánu opravdu voní po jaru. Ale můžeme si ho rychle a snadno připravit kdykoliv na něj budeme mít chuť, třeba i v zimě. Naložený hrášek a zmražené špenátové listy dostaneme po celý rok.

Čínské kuřecí kuličky9. Čínské kuřecí kuličky
Čínské kuřecí kuličky můžeme podávat s vařenými brambory nebo s hedvábnou bramborovou kaší. Ani zeleninové saláty ale nemusí být špatnou přílohou. Protože čínské kuřecí kuličky smažíme v oleji, necháme je raději odkapat na papírových ubrouscích, aby se zbavily přebytečného tuku.

Kuřecí tortilla10. Kuřecí tortilla
Zelený salát a další čerstvá zelenina a smažené kousky kuřete. To vše zabalené do tortilly a polité pikantní omáčkou z hořčice, česneku, majonézy a koření. Pohoštění k pivu či vínu, lehká večeře nebo oběd. I takhle může vypadat kuřecí jídlo.

Jednou z nezanedbatelných výhod kuřecího masa je poměrně krátká doba, potřebná k jeho vaření. Nemusíme být ani mistry ve vaření, abychom připravili skvělé kuřecí jídlo. Stačí mít dobrý recept. Také můžeme s kuřecím masem experimentovat. Přidáním jiného koření, jiné zeleniny, jiných příloh, získáme nepřeberné množství dalších různých jídel, takže se vůbec nemusíme opakovat a kuřecí maso nám nezevšední.

Odkazy na tématické stránky

Recepty na Kuřecí maso

Recepty na Drůbeží maso

Kuřecí maso recepty na internetu


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 10 kuřecích jídel, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 10 kuřecích jídel.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, kuřecích, jídel.

Kde najít informace×