Top 10 kuřecích jídel

Hana R.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Mládě kura domácího, hovorově slepice, všichni známe. Kuře můžeme péci, smažit, vařit, dusit, grilovat. Kuřecí maso obsah...

Mládě kura domácího, hovorově slepice, všichni známe. Kuře můžeme péci, smažit, vařit, dusit, grilovat. Kuřecí maso obsahuje malé množství tuku, je málo kalorické, takže se hodí i při přípravě dietních jídel. Jídla připravená z kuřecího masa se mohou jíst teplá, ale také studená. Z kuřecího masa nebo z kuřecích drůbků můžeme uvařit výbornou polévku, stačí přidat spoustu zeleniny, případně nějakou zavářku, což mohou být drobné těstoviny, rýže nebo z vajec a mouky připravené noky.

Kuřecí maso se používá nejen v české, ale také v cizích kuchyních. Některé recepty už naši kuchaři převzali od těch zahraničních a hodně z nich časem v naší kuchyni zdomácnělo. Třeba takové kuře kung-pao, čínské jídlo původem ze sečuánské kuchyně, známe asi všichni. Kuřecí maso, sojová omáčka, pražené arašídy a tak dál. Exotická chuť i vůně, kdo by odolal. Prostě receptů na přípravu kuřecího masa je spousta.

Některá známá i méně známá kuřecí jídla stojí za to si připomenout.

Pomalu pečené kuře s brambory1. Pomalu pečené kuře s brambory
Pečené kuře je klasický a dobře známý pokrm. Tady je trošku jiný recept než je ten obvyklý. Takto upečené kuře je opravdová lahůdka. Chuť a vůně společně pečených brambor je velmi lákavá. Rozhodně byste to měli vyzkoušet.


Kuře na paprice2. Kuře na paprice
Starý, známý a vyzkoušený recept na slepici na paprice jsme tentokrát upravili pro kuře. Se smetanovou omáčkou a nadýchanými houskovými knedlíky je to prostě labužnická pochoutka. Někdo má raději kuře na paprice s rýží nebo i s těstovinami. Rozhodně to není vůbec na závadu.

Kuře na rozmarýnu3. Kuře na rozmarýnu
Voňavá a pikantní kuřecí stehna, upečená podle tohoto receptu, vám určitě budou chutnat. Je to skvělé a rychlé jídlo. Příprava a vaření zabere jen málo času a výsledek určitě bude vynikající.

Kuřecí karbanátky s cuketou4. Kuřecí karbanátky s cuketou
Kuřecí maso spolu s cuketami tvoří zdravý a chutný pokrm. Pokud chceme jídlo opravdu dietní, můžeme místo smažení na oleji zvolit pečení karbanátků na plechu v troubě. Tyto karbanátky jsou výborné i zastudena.

Pikantní kuřecí maso5. Pikantní kuřecí maso
Další rychle a snadno připravené kuřecí maso. S příchutí exotiky, vůní česneku a chilli. Nejlépe chutná s rýží, ale třeba s hranolky nebo americkými brambory by mohlo chutnat stejně dobře.

Slaný koláč s houbami a kuřecím masem6. Slaný koláč s houbami a kuřecím masem
Výhoda slaných masových koláčů je i v tom, že je většinou nemusíme podávat s vařenými přílohami. Vystačí si samotné, nebo třeba jen s mísou čerstvého zeleninového salátu. U tohoto receptu nás rozhodně osloví také podmanivá vůně hub a tymiánu.

Kuře Biryani7. Kuře Byriani
Toto jídlo, připravené z kuřecího masa a rýže, zase voní po kari a kurkumě, což znamená, že jsme se ocitli v indické kuchyni. Exotické jídlo je také lákavé snadnou přípravou v podstatě v jedné nádobě.

Jarní kuře s parmezánem8. Jarní kuře s parmezánem
Svěží jídlo s čerstvými špenátovými lístky, zeleným hráškem a s pikantní chutí parmezánu opravdu voní po jaru. Ale můžeme si ho rychle a snadno připravit kdykoliv na něj budeme mít chuť, třeba i v zimě. Naložený hrášek a zmražené špenátové listy dostaneme po celý rok.

Čínské kuřecí kuličky9. Čínské kuřecí kuličky
Čínské kuřecí kuličky můžeme podávat s vařenými brambory nebo s hedvábnou bramborovou kaší. Ani zeleninové saláty ale nemusí být špatnou přílohou. Protože čínské kuřecí kuličky smažíme v oleji, necháme je raději odkapat na papírových ubrouscích, aby se zbavily přebytečného tuku.

Kuřecí tortilla10. Kuřecí tortilla
Zelený salát a další čerstvá zelenina a smažené kousky kuřete. To vše zabalené do tortilly a polité pikantní omáčkou z hořčice, česneku, majonézy a koření. Pohoštění k pivu či vínu, lehká večeře nebo oběd. I takhle může vypadat kuřecí jídlo.

Jednou z nezanedbatelných výhod kuřecího masa je poměrně krátká doba, potřebná k jeho vaření. Nemusíme být ani mistry ve vaření, abychom připravili skvělé kuřecí jídlo. Stačí mít dobrý recept. Také můžeme s kuřecím masem experimentovat. Přidáním jiného koření, jiné zeleniny, jiných příloh, získáme nepřeberné množství dalších různých jídel, takže se vůbec nemusíme opakovat a kuřecí maso nám nezevšední.

Odkazy na tématické stránky

Recepty na Kuřecí maso

Recepty na Drůbeží maso

Kuřecí maso recepty na internetu


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 10 kuřecích jídel, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 10 kuřecích jídel.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, kuřecích, jídel.


×