Sdílet:

Domácí ledový čaj recept

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření45 minPočet porcí12 porcí

Domácí ledový čaj dobře vychlazený je idální nápoj pro teplé dny. Můžeme ho doplnit plátky citonu a kostkou ledu, nebo ozdobit snítkou máty.
(celý recept)

Ingredience receptu

  • 3/4 až 1 1/4 hrnku cukru
  • 9 sáčků černého čaje
  • 1 citron
  • 3 l vody
  • 3 lžíce ovocného sirupu


Způsob přípravy

Domácí ledový čaj dobře vychlazený je idální nápoj pro teplé dny. Můžeme ho doplnit plátky citonu a kostkou ledu, nebo ozdobit snítkou máty. Na přípravu musíme počítat i s časem potřebným na vychlazení. Nejprve vodu přivedeme k varu, pak odstraníme z plotny a čajové sáčky v ní necháme vylouhovat 10 minut.

Pak je vyjmeme a přidáme cukr. Mícháme, dokud se nerozpustí. Nakonec přidáme libovolný ovocný sirup, znovu zamícháme a necháme vychladit. Podáváme s ledem a plátky citronu.


Komentáře Domácí ledový čaj

KristynaR   11.5.2022 - 19:29

Domácí ledové čaje jsou skvělé. Také je dělám. Nejčastěji z ostružin, rybízu, citrónu a meduňky. Čaje připravuji pokaždé hodně. Je na něj skvělá smaltovaná konvice na čaj, kterou jsem si objednala z https://www.smaltovane-nadobi-sfinx.cz/cajniky-a-konvice/51/ . Když čaj neypijeme, tak v pohodě vydrží do druhého dne, ale většinou ho za den stihneme vypít. Chutná i dětem, a to je co říct :-) .


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Domácí ledový čaj recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Domácí ledový čaj.
Nebo hledejte podobné podle části názvu domácí ledový čaj .
Hledat podobné recepty na internetu jako Domácí ledový čaj


×