Podpořte imunitu smrkovým sirupem

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Mladé smrkové výhonky naši předci od pradávna využívali v lidovém léčitelství. Umí totiž rozpouštět hleny a uvolňovat dýchací cesty. Navíc usnadňují vykašlávání, tiší záněty a zmírňují bolesti svalů a kloubů.

Účinky smrkových výhonků lidé nejčastěji ocení během sychravého podzimu nebo zimních plískanic. Na jejich sběr je ale potřeba myslet dopředu a dostatečně se předzásobit. Mladé jasně zelené výhonky se na koncích smrkových větviček objevují přibližně v polovině května, ve vyšších polohách i o týden až dva později.

Z čerstvých výhonků je možné připravit sirup, tinkturu nebo náhražku medu. Používají se i ve formě inhalačních odvarů nebo čajů. Fajnšmekři si s jejich výraznou vůní dokáží v kuchyni hrát hodiny. Nejoblíbenějším však zůstává sirup. Na temném chladném místě vydrží i několik měsíců a zachová si přitom všechny účinné látky.


Pokud jste letošní sezónu sběru propásli, vyzkoušejte Kitl Smrkáček BIO. Sirup v BIO kvalitě a tedy neobsahuje žádnou zbytečnou chemii. Smrkové výhonky, z nichž je vyrobený, jsou ručně sbírané. Díky šetrnému způsobu zpracování si uchovává nejen krásnou barvu, ale i aroma. Kitl Smrkáček je dostupný v lékárnách, zdravých výživách a prodejnách BIO potravin. Koupit Kitl Smrkáček BIO můžete přímo na www.kitl.cz.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Podpořte imunitu smrkovým sirupem, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Podpořte imunitu smrkovým sirupem.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: podpořte, imunitu, smrkovým, sirupem.

Kde najít informace×