Chlorella - sladkovodní řasa v pilulce

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Stále častěji slýcháme o tabletce s magickými účinky nazývané chlorella. Jedná se o přírodní doplněk stravy, jenž při pravidelném užívání pozitivně ovlivní naši imunitu nebo třeba omladí náš vzhled a dodá nám energii. Tento článek přináší ty nejzákladnější a nejdůležitější poznatky právě o chlorelle.

Co je to chlorella?

Chlorella jako taková je vlastně jedna z nejstarších sladkovodních jednobuněčných řas, která obsahuje chlorofyl v hojném množství. Jmenovaná řasa nachází svůj původ z Taiwanu, a proto je často označování jako "klenot východu".

A jak vlastně vznikl název chlorella? Je to jednoduché. Řecké slovo "chloros" znamená zelený a "ella" je latinská přípona malá.

Proč je chlorella tak hojně užívána?

Chlorella se pyšní především tím, že dodává našemu tělu minerály, vitamíny A, B, B12, C, kyselinu listovou, vlákninu, antioxidanty, aminokyseliny, beta-karoten a další.


Chlorella působí preventivně proti nemocem nejrůznějších druhů a napomáhá například při léčbě rakoviny, virových infekcí a podobně.

Chlorofyl

Především zásluhou velmi vysokého obsahu chlorofylu podporuje a urychluje hojení ran a brání zánětům v těle a zlepšuje krevní obraz i okysličení organismu, zmírňuje vředy a alergie.

Detoxikace + vysoký obsah železa

Dále také detoxikuje náš organismus. K detoxikaci našeho organismu dochází zejména proto, že chlorella na sebe navazuje těžké kovy, které pak odvádí z těla ven.

Díky vysokému obsahu železa také podporuje tvorbu červených krvinek, ale i hemoglobinu. Náš organismus využívá přísun železa také k boji s únavou a vyčerpáním.

Zdroj vápníku

S pomocí vápníku chlorella napomáhá k normální činnosti svalů, k standardní srážlivosti krve. Avšak díky vápníku také zůstávají naše kosti a zuby ve skvělém stavu.

Mezi další pozitivní účinky chlorelly patří:

-snižování cholesterolu a cukru v krvi
-pomáhá při hubnutí
-dodává energii
-upravuje střevní mikroflóru
-napomáhá k optimální činnosti jater


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Chlorella - sladkovodní řasa v pilulce, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Chlorella - sladkovodní řasa v pilulce.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: chlorella, sladkovodní, řasa, pilulce.


×