Těhotenství v klidu? Zaměřte se na stravu!

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Devět krásných měsíců
Těhotenství je jedno z nejkrásnějších, ale také nejnáročnějších období v životě ženy. Tělo se mění a musí se rychle adaptovat. Neustále probíhají fyzické a hormonální změny, které často mění náladu budoucí maminky. Objevuje se únava, nevolnosti nebo i zvracení, točení hlavy, pocity na omdlení, omdlévání nebo naopak návaly horka, pocení, atp. Ženu mohou bolet záda, klouby a svaly. Tělo totiž spotřebovává více živin, vitamínů a minerálů, a proto je důležité je tělu dodat. Nejlepší volba je upravení stravy. To že by těhotné ženy měly užívat multivitamínové preparáty je pouze reklamní tah. A rozhodně neplatí, že by měly jíst za dva. Přejídání a častá konzumace sladkého není zdravá ani pro maminku ani pro dítě. Ovlivňuje to metabolismus dítěte, které může v budoucnu tíhnout k obezitě.

Důležité jsou flavonoidy
Flavonoidy mají antioxidační účinky na náš organismus a tím udržují náš kardiovaskulární systém zdravý. Ty najdeme v kvalitní čokoládě s vysokým obsahem kakaa (takže když mlsat, tak zdravě), v ovoci a zelenině, v kurkumě a v ořechách. Ořechy jsou obzvláště vhodné, jelikož obsahují vitamín E a omega-3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro správný vývoj mozku plodu. Důležité jsou také ryby, maso a mléčné výrobky. Pestrá vyvážená strava zaručí tělesnou a duševní pohodu. Na nervy se doporučuje například banán, mandle a kousek čokolády. Proti únavě citrony, pomeranče, pomelo, okurka a avokádo.

Bylinky jsou také prospěšné
Některé bylinky jsou v těhotenství prospěšné a žádané, ale nesmí se to s nimi přehánět. Existuje několik druhů, které jsou nebezpečné. Ale teď si vyjmenujme ty vhodné. Patří sem meduňka – ta zklidňuje mysl a pomáhá při nespavosti. Dále tu máme šípek – má vysoký obsah vitamínu C a je vhodný při nachlazení. Stejně tak heřmánek, který má antibakteriální účinky. Fenyklový čaj pomůže při nadýmání, kopřiva dvoudomá doplní železo a minerály. Jitrocel – sirup z něj pomůže při zahlenění a kašli.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Těhotenství v klidu? Zaměřte se na stravu!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Těhotenství v klidu? Zaměřte se na stravu!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: těhotenství, klidu?, zaměřte, stravu!.


×