Letní chlebový zákusek s ovocem recept

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření45 minPočet porcí6 porcí

Letní chlebový zákusek s ovocem je jednoduchý moučník ke svačině. Připravíte ho bez pečení, jen potřebujete spoustu letního bobulovitého ovoce a chléb.
(celý recept)

Ingredience receptu

  • 250 g cukru
  • 1 bochník bílého nebo celozrnného chleba
  • 1 kg letního ovoce (borůvky, černý rybíz, červený rybíz, maliny,ostružiny)


Způsob přípravy

Letní chlebový zákusek s ovocem je jednoduchý moučník ke svačině. Připravíte ho bez pečení, jen potřebujete spoustu letního bobulovitého ovoce a chléb. Z chleba okrájíme kůrku a bochník nakrájíme na dlouhé podélné plátky. Vyšší plech vyložíme dvěma vrstvami fólie a na ni naskládáme plátky chleba po celé ploše těsně vedle sebe. Ovoce zbavíme listů a stopek a v hrnci se dvěma lžícemi vody a cukrem ho zvolna vaříme 3 minuty. Ostružiny a maliny přidáme až v závěrečné fázi vaření. Chléb na plechu celý pokryjeme uvařeným ovocem se šťávou.

Na ovoce pak položíme druhou vrstvu chlebových plátků a přitlačíme je. Vrchní chléb můžeme polít zbylou šťávou a pak pokryjeme celý povrch zase fólií. Plech vložíme do lednice a zákusek přikrytý fólií zatížíme prkénkem a například konzervami. Plech necháme v lednici nejméně přes noc. Druhý den odstraníme vrchní fólii, zákusek vyklopíme na tác a odstraníme z něho spodní fólii. Moučník nakrájíme a můžeme podávat s čerstvým drobným ovocem.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Letní chlebový zákusek s ovocem recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu letní chlebový zákusek ovocem .
Hledat podobné recepty na internetu jako Letní chlebový zákusek s ovocem


×