Kolostrum a jeho blahodárné účinky na naše zdraví…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Tato první tekutina za mateřské žlázy je doslova zázračná pro naší imunitu. V dřívějších dobách si ji mohli dovolit pouze vyvolení, nyní je dostupná pro všechny.

Co je kolostrum?

Kolostrum je mlezivo, které je součástí mateřského mléka a vytváří se v prsních žlázách v prvních hodinách po porodu. Tato přírodní látka poskytuje perfektní kombinaci životně důležitých složek (imunoglobuliny, růstové faktory, vitamíny, minerály a proteiny), které napomáhají našemu tělu v boji proti parazitům, bakteriím a virům. Kolostrum je také mnohem účinnější než samotné očkování proti chřipce. Výhodou je, že neobsahuje laktózu, takže ho mohou užívat také lidé s intolerancí.

Kolostrum nelze nahradit umělými prostředky

Přes masivní rozvoj vědy v posledních letech není možné jej uměle vyrobit. Odborníci proto nabádají k jisté obezřetnosti při obstarávání kolostra, neboť v dnešní době je možné narazit na prodejce, kteří nabízejí dokonce i synteticky vyrobené tekuté kolostrum. V daném případě můžeme takové tvrzení přirovnat k tomu, že kosmická raketa přistane na Slunci.

Formu potravinového doplňku pro člověka zastupuje především kolostrum kravské, které je biologicky téměř shodné s lidským, tudíž může ideálně doplňovat výživu člověka. V zájmu objektivity je ovšem nutno říci, že je možné se setkat v prodeji i s kolostrem lamím, kozím či ovčím. Avšak pouze kravské kolostrum, které úspěšně nahradí kolostrum lidské, stejně tak nahradí i kolostrum ostatních savců, protože jako jediné obsahuje všechny imunitní a růstové faktory, které se v jejich mlezivu nacházejí.


Zvyšuje naší obranyschopnost 

Užitím kolostra je možné zvýšit přirozenou obranyschopnost a chránit se před infekcemi, pomoci fyzické kondici při fyzické zátěži, získat spojence v období, kdy hrozí zvýšená nemocnost, pomoci pokožce ke svěžesti a zlepšit tak její vzhled. Kolostrum pomáhá a jeho užití má opodstatnění také při únavě, oslabení organismu, přepracování, podporuje růst bifidobakterií v trávicím traktu, které jsou důležité např. po léčbě antibiotiky pro obnovení střevní mikroflóry, je významným pomocníkem po závažném lékařském zákroku, má pozitivní vliv na hojení ran, při problémech s imunitou resp. s autoimunitním onemocněním, je výborným doplňkem stravy pro intenzivně sportující jedince.

Vzhledem ke skutečnosti, že kolostrum je zcela přírodní látkou, působí v souladu s biologickými předpoklady člověka. Jeho užití je tak bezpečné i v dlouhodobějším horizontu a nevyvolává žádné nepříznivé vedlejší příznaky. Hodnota kolostra je vzhledem k jeho výjimečnosti nesrovnatelná s jakýmkoliv jiným produktem, jehož funkcí má být posílení imunity.

Mléčná polévka

Mléčná polévka


Mléčná polévka je zdravá a neprávem trochu opomíjená.


Špenátová polévka se smetanou

Špenátová polévka se smetanou


Uvařte si jemnou špenátovou polévku podle našeno receptu.


Fazolky na smetaně

Fazolky na smetaně


Fazolky na smetaně jsou báječné jídlo pro toho, kdo nemusí mít pořád maso.


Jarní smoothie z manga a jahod

Jarní smoothie z manga a jahod


Z prvních čerstvých jahod, manga a banánu si připravíme voňavou zdravou pochoutku.


Hamburská kýta na smetaně

Hamburská kýta na smetaně


Hamburská kýta na smetaně je nejlepší podávaná s domácím houskovým knedlíkem.


Kuře na paprice se smetanou

Kuře na paprice se smetanou


Kuře na paprice se smetanou je u nás už dávno zdomácnělé jídlo.


Výborný rebarborový koláč se zakysanou smetanou

Výborný rebarborový koláč se zakysanou smetanou


Výborný rebarborový koláč se zakysanou smetanou je vláčný zákusek, který vás určitě nadchne.


Lišky na smetaně

Lišky na smetaně


Chcete-li si připravit v letní houbařské sezóně houbovou omáčku, zkuste třeba tento vyzkoušený recept.


Banánové mléko s medem

Banánové mléko s medem


Banánové mléko s medem je ovocný koktejl hlavně pro děti.


Koprová omáčka se smetanou

Koprová omáčka se smetanou


Máte taky rádi omáčky? V chladnějších měsících si rádi uděláme voňavé, teplé omáčky s přílohou.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Kolostrum a jeho blahodárné účinky na naše zdraví…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: kolostrum, jeho, blahodárné, účinky, naše, zdraví….


×