Dieta štěstí: Top 5 potravin, díky kterým budete šťastní za všech okolností…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Poradíme vám, které potraviny vám mohou navodit pocit štěstí. Jsou výživné, lehké, pomohou vám zůstat aktivní po celý den a také zaženou chmury. Připravte se na rok plný štěstí a pohody.

1./ Zelený čaj

Zelený čaj je jedním z nejzdravějších nápojů na světě. Prospívá fyzickému i duševnímu zdraví. Výzkumy ukazují, že lidé, kteří vypijí tři až pět šálků zeleného čaje za den, mají pravděpodobně o 20 % nižší hladinu stresu než ti, kteří zelený čaj pravidelně nepijí. Tento výsledek byl nezávislý na faktorech, jako je věk, pohlaví, rasa a celkový zdravotní stav. Zelený čaj můžete do svého jídelníčku zařadit mnoha způsoby, například si ho můžete připravit do koktejlu nebo přidat do jídla.

2./ Syrové vlašské ořechy

Syrové vlašské ořechy jsou bohatým zdrojem hořčíku a ten má vysoce relaxační účinky. Studie ukazují, že konzumace potravin bohatých na hořčík může být velmi užitečná při zvládání příznaků stresu a úzkosti. Váš jídelníček proto musí obsahovat vlašské ořechy, a to buď v kombinaci s jinými potravinami, nebo si je můžete dát samostatně jako svačinu. Syrové vlašské ořechy jsou také bohaté na fosfor a mají také vysoké antioxidační vlastnosti.

3./ Káva

Šálek dobré kávy po ránu je skvělým způsobem jak se nastartovat do práce. S kávou je však silně spojena ještě jedna výhoda a to její schopnost překonat chmury. Káva by tedy měla být důležitou součástí vašeho jídelníčku plného štěstí. Pokud se káva pije s mírou, může mít řadu zdravotních přínosů, kromě toho, že vás prostě udrží šťastnými. Výzkumy například ukazují, že snižuje riziko deprese u mužů i žen.


4./ Maliny

Pohled na hrnek plný barevných malin je naprostým potěšením. Ale co víc, je to dokonalá svačina pro vaše štěstí. Výzkumy dokazují, že antioxidant antokyanin obsažený v malinách může snižovat zánět spojený s depresemi.

5./ Quinoa

Málokdo by se při pomyšlení na quinou usmál, ale věřte nám, že vlastnosti této zázračné potraviny mají spoustu výhod pro vaši duševní pohodu. Je známo, že vysoký obsah flavonoidů v quinoe působí na lidi antidepresivně.

Malinovo - třešňová sněhová roláda

Malinovo - třešňová sněhová roláda


Navoďte si pocit štěstí touto lahodnou sněhovou roládou.


Chutný čaj z černé jeřabiny

Chutný čaj z černé jeřabiny


Delikátní zimní čaj, který vás přenese na voňavou lesní stráň.


Quinoa s lískovými oříšky, jablkem a  brusinkami

Quinoa s lískovými oříšky, jablkem a brusinkami


Lahodný salát, který se skvěle hodí na podzimní a zimní stůl.


Kuře s ořechovým pestem

Kuře s ořechovým pestem


Vyzkoušejte si připravit delikátní ořechové pesto.


Poleva z čokolády a kávy

Poleva z čokolády a kávy


Lahodná poleva roku 2022, která vám navodí pocit štěstí.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dieta štěstí: Top 5 potravin, díky kterým budete šťastní za všech okolností…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×