Potraviny a nápoje, které jsou strašákem pro vaši pleť

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Přinášíme vám seznam potravin, které mohou výt problematické pro vaši pleť.

Mléčné výrobky

Kvalita dnešních mléčných výrobků na trhu je opravdu na bodě mrazu. Před tím, než si mléko koupíte v obchodě, prochází procesy, při kterých se ztrácí zdraví prospěšné látky. Kravské mléko navíc obsahuje antibiotika a růstové hormony, které zapříčiňují mastnou pleť. Není náhodou, že až 75 % populace trpí intolerancí laktózy, která ke kvalitní pokožce rovněž nepřispívá. Pokud máte problémy s akné, zkuste vyměnit kravské mléko za rostlinné (kokosové, mandlové, sójové atd.) a uvidíte, že to vaší pleti prospěje.

Alkohol


Nejen že alkohol neprospívá vašemu celkovému zdraví, ale ani pro pleť není ideální. Narušuje totiž fungování hormonů v těle, což může způsobovat akné a především dehydrataci pokožky. Výsledkem je napuchlý a citlivý obličej. Pokud již máte s pletí problémy, zkuste přísun alkoholu omezit či alespoň zvyšte svůj klasický pitný režim, aby tělo zůstalo dostatečně hydratované. Nicméně nejlépe organismu pomůžete úplným odstraněním alkoholu ze svého pitného režimu.

Snídaňové cereálie

Možná si myslíte, že tzv. fitness snídaňové cereálie z obchodu jsou vhodné pro váš zdravý životní styl. Chyba! Většina těchto produktů je pouze převlečená hromada umělých ingrediencí, a to přesto že jejich obal tvrdí přesný opak. V extrémních případech vám tyto a podobné geneticky modifikované potraviny mohou způsobit alergické reakce, podráždění pleti a následně akné. Při výběru je důležité dávat pozor na množství cukru, tuku a počet ingrediencí na zadním obalu cereálií. Pokud je seznam nekonečný, ruce od toho pryč. Nejlepším řešením je udělat si domácí granolu, při které víte, co konzumujete.

Zpracované maso

Takto upravené maso vám může způsobit mnoho zdravotních problémů, které mají mimo jiné za následek i nateklý obličej. Výrobky jako je šunka, slanina, uzené maso a další obsahují velké množství soli, která otoky zapříčiňuje. Ani dusičnany, které v mase najdeme, nejsou pro pleť ideální. Ničí totiž kolagenová vlákna, a tak zvrásňují obličej, který pak vypadá mnohem starší. Většina zpracovaných výrobků obsahuje spousty umělých látek, které znečišťují celé tělo včetně pokožky. Omezte tedy přísun zpracovaného masa a dejte přednost přírodnímu a domácímu. Vaše tělo vám poděkuje.

Ovocné džusy

V tomto případě záleží na výběru a také množství tekutiny, kterou denně vypijete. Co mnozí nevědí je, že některé džusy obsahují stejné množství cukru jako například kola, a cukr, jak už víme ze snídaňových cereálií, je pro naši pleť toxický. Zkuste si tedy koupit opravdu 100% šťávy nebo si raději odšťavněte svoje domácí. Ale pozor! I v ovoci je spousta cukru, takže i s ním s mírou.

Bílé pečivo

Asi každý již ví, že bílá mouka nepatří do jídelníčku zdravě žijícího člověka. V zásadě jde o prázdné kalorie, které nás nezasytí, zato nám pomohou přibrat pár kilo. Neméně otravným důsledkem časté konzumace bílého pečiva mohou být červené fleky na obličeji. Navíc, stejně jako zpracované maso, způsobuje rozklad kolagenu, a tak narušuje pružnost pleti. Ještě s horšími následky pak musí počítat lidé s intolerancí na lepek. Kromě pečiva bychom sem mohli zařadit všechny produkty vyrobené z této mouky, jako jsou například obyčejné těstoviny.

Každý jsme jiný

Seznam potravin škodlivých pro pleť by mohl být velmi dlouhý. Nicméně zde jsou uvedeny ty nejzákladnější, kterým byste se měli vyhnout v první řadě. Pro každého bude spouštěč problémů s pletí odlišný. Někomu tyto produkty nemusí způsobovat žádné problémy, zatímco druhý se na ně nemůže ani kouknout bez toho, aby mu nevyrašil pupínek na čele. Vyzkoušejte, co vaší pleti nedělá dobře, a tomu se pak co nejvíce vyhýbejte. Každopádně většinou platí, že co neprospívá vašemu celkovému zdraví, nebude dobré ani pro vaši pleť.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Potraviny a nápoje, které jsou strašákem pro vaši pleť, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: potraviny, nápoje,, které, jsou, strašákem, pro, vaši, pleť.

Kde najít informace×