Top 5 jídel s vejci

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Vajíčka máme naštěstí v ledničce vždycky. Kolikrát to bývá naše poslední záchrana na rychlou večeři nebo dobrou snídani. Jak jsou zdravá a kolik jich můžeme sníst týdně, to jsou otázky, jimiž se zabývají odborníci na výživu snad odjakživa. A odpovědi se tak různí, že bude asi nejlepší dbát osvědčeného pořekadla „všeho s mírou“. Pokud tedy nemáme zrovna alergii na vejce nebo musíme držet bezvaječnou dietu z nějakého jiného důvodu, mohou nám být inspirací pro bezpočet skvělých jídel.

Vejce můžeme vařit a podle doby vaření si na nich pochutnat pokaždé jinak, můžeme je smažit samotná nebo se spoustou jiných přísad a se spoustou různého koření a zelených bylinek. Vejce jsou naprosto nezastupitelná ve spoustě základních receptů na různá jídla. Potřebujeme je při zapékání pokrmů v troubě a o pečení koláčů, buchet a různých dalších moučníků ani nemluvě.

Samozřejmě o Velikonocích jsou vajíčka nezbytná, hlavně ta malovaná a vykoledovaná. Ale tady je malá inspirace pěti jídel s vejci, která si můžete připravit kdykoliv, protože vejce jsou nám naštěstí dostupná v každé roční době.


 

Omeleta s letní zeleninou

Omeleta s letní zeleninou


Lehoučká a nadýchaná omeletka doplněná sezónní zelenou zeleninou je báječná a bude chutnat nejen vegetariánům. Můžeme použít jiný náš oblíbený sýr a třeba sladkou kukuřici nahradit čerstvým nebo naloženým zeleným hráškem. Možností obměn je spousta.


Vaječná pomazánka s celerem

Vaječná pomazánka s celerem


Vejce uvařená natvrdo a zdravý a výrazný celer, to vše doplněné jemnou majonézou a dalšími ingrediencemi. Pomazánku můžeme namazat na plátky veky a ozdobit plátky čerstvé zeleniny. Nebo s čerstvým či opečeným chlebem připravíme zdravou a sytou svačinu.


Opečené brambory se sázenými vejci

Opečené brambory se sázenými vejci


Opečené brambory vonící slaninou a k tomu zvlášť na pánvi osmažená vejce. Přidáme pikantní hořčičnou omáčku a lákavé jídlo je na světě.


Bramborová polévka s vejci

Bramborová polévka s vejci


Klasická bramborová polévka se spoustou kořenové zeleniny, s česnekem a majoránkou. Tahle vůně nás všechny provází už od dětství. A bez vajec rozkvedlaných v již téměř hotové polévce by to nebylo rozhodně ono.


Vaječný salát s domácí majonézou

Vaječný salát s domácí majonézou


Kdo má opravdu rád vajíčka, tak mu neodolá. Když si připravíme domácí majonézu a použijeme kvalitní salám, nemůžeme ho zkazit. Vejce si přece můžeme uvařit kdykoliv, tak neodkládejme vaječný salát až na Velikonoce.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 jídel s vejci, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 jídel s vejci.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, jídel, vejci.

Kde najít informace×