Tipy jak vyzrát nad nepříjemným pocením úpravou jídelníčku…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Trápí vás v během tropických dnů nepříjemné pocení, často spojené s nepříjemným zápachem a “koláči” v podpaží? Bylo by to krásné, ale genetiku úplně ošálit nelze. Pocení však můžete zásadně ovlivnit dodržováním základní hygieny a skladbou potravin. Poradíme vám jak zmírnit tuto tělesnou nepříjemnost a vyhnout se tak častým faux pas.

Pitný režim

Pro zmírnění pocení je dostatečný pitný režim důležitý. Pro dobrou termoregulaci těla je pravidelný a přísun tekutin důležitý. Zejména v létě, kdy se naše tělo musí vyrovnávat s vysokými teplotami. Pijte hlavně neslazené nápoje o teplotě okolo 16 °C. Doporučujeme také pravidelně pít minerální vody, které obsahují sodík a chloridy, které na sebe váží objem tekutin v těle. To má za následek, že organismus tekutiny tolik nevypotí.

Potraviny bohaté na vodu

Zavodňujte tělo také čerstvým na vodu bohatým ovocem a zeleninou. V létě dozrává hned několik druhů najednou a tak neváhejte vyrazit na farmářské trhy. Umíchejte si osvěžující drink a přidejte si do něj čerstvé ovoce. Jezte ovoce a zeleninu jako je například meloun, okurka, cuketa, třešně, jahody - tyto druhy obsahují více jak 80 % vody. Plodiny s tímto obsahem vody jsou na léto ideální.

Dostatek tříslovin

Třísloviny se přirozeně vyskytují v čaji, ale najdete ho i v potravinách mimo něj. Existuje hned několik druhů těstovin, které jsou bohatě obsaženy například v borůvkách, trnkách, ostružinách, brusinkách či v tymiánu. Výhodou tříslovin je to, že mají tzv. adstringentní neboli stahující účinek na pokožku, proto pomáhají proti nadměrnému pocení. Navíc mají skvělý i protibakteriální a antivirový účinek. Připravte si ledový čaj s ovocem na kterém si pochutnáte a navíc jeho pitím zmírníte nadměrné pocení.


Vitaminy a minerální látky

Skvělými pomocníky proti pocení jsou například vitamíny skupiny B a C, protože podporují odstraňování toxinů z těla pomocí moči místo přes kůži. Zároveň tuto detoxikaci podporují také minerální látky jako jsou vápník a hořčík, jejich nízké hladiny mohou přispět k vyššímu pocení. Nedostatek těchto vitamínů a minerálů přispívají k vyššímu pocení a tělesnému zápachu. Pestrá a vyvážená strava je proto pro zdravé fungování těla základ.

Raději se vyvarujte

Příliš kořeněná jídla jídla dokáží naše tělo pořádně rozpálit a rozehřát. Když je počasí na padnutí doporučujeme se takovým jídlům vyvarovat. Zároveň brukvovitá zelenina jako je například květák, brokolice sice obsahují mnoho vitamínů a vlákniny, ale také sirné sloučeniny, které se skrze póry dostávají na povrch těla a mohou způsobovat zápach. Vyhnout byste se měli také pokrmům s přemírou cibule a česneku. A úplně nakonec přemíra masa, kofeinu a alkoholu také vůni vašeho potu neprospívá.

Italská  polévka minestrone

Italská polévka minestrone


Lehká zeleninová polévka, která vás v horkých letních dnech zasytí.


Tarator - svěží okurková polévka

Tarator - svěží okurková polévka


Schlaďte svůj organismus touto oblíbenou studenou polévkou.


Tropické borůvkové smoothie

Tropické borůvkové smoothie


Lehká snídaně ideální do tropických dní.


Broskvový zelený ledový čaj

Broskvový zelený ledový čaj


Vyzrajte nad nepříjemným pocením tímto osvěžujícím nápojem.


Melounový salát s kozím sýrem

Melounový salát s kozím sýrem


Tato netradiční kombinace melounu a kozího sýra vás doslova ohromí.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Tipy jak vyzrát nad nepříjemným pocením úpravou jídelníčku…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: tipy, jak, vyzrát, nad, nepříjemným, pocením, úpravou, jídelníčku….

Kde najít informace×