Benefity permanentního make-upu ve světle nejnovějších trendů

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Benefity permanentního make-upu se zvyšují ruku v ruce s novými technikami korekcí, typy pigmentů a jejich formami aplikace. Pokud patříte mezi ženy, které rády pečují o svůj vzhled, pak se s námi ponořte do světa, kde krásné líčení za minimum času není jen sen. Dozvíte se, jaké jsou dnešní trendy, technologické novinky i čemu se raději vyhnout.

Benefity permanentního make-upu dávno nejsou o tenké černé lince místo obočí


Moderní metody trvalého líčení, během kterého se do epidermu (horní vrstva pokožky) implantuje přírodní barvivo, se neustále vyvíjejí. Aktuálním trendem je dosáhnout maximální přirozenosti. Čemu věnovat pozornost, abyste místo s úsměvem neodešla po zákroku v slzách?

Pozor na nízké ceny

Po kvalitním zákroku u zkušeného make-up artisty si můžete být jista perfektním výsledkem. Proto nehledejte službu za nejnižší cenu, ale reálné zkušenosti, nejkvalitnější pigmenty a používané materiály. Dobrý kosmetický salon nebo klinika bude mít certifikované zkušené pracovníky a vlastní fotoalbum deklarující dobře odvedenou práci.

4 základní oblasti korekcí


Rozhodla jste se pro trvalé líčení? Vybrat si můžete barvu, její intenzitu a tvar.


1. Obočí
2. Oční linky
3. Rty
4. Znaménko krásy

Nejčastějším místem na obličeji, které si nechávají ženy upravit je obočí. Je to dominanta obličeje. Lze docílit změny barvy, tvaru, hustoty, šířky a délky. Zákrokem se napraví drobné asymetrie a nerovnosti. Možná je i modelace úplně nového. Jaké jsou techniky?

-Stínování. Výsledkem této techniky je přirozené a výrazné obočí s odstínovanými přechody. Říká se mu také pudrové nebo ombré.
-Vláskování. Používá vykreslení jednotlivých chloupků a působí velmi přirozeně. Nejnovější metoda microblading, kterou ještě popíšeme podrobněji níže, využívá právě tuto techniku.

Rozhodnete-li se pro permanentní horní či dolní oční linky, dosáhnete optického zahuštění řas a zvýraznění očí. Řasenku už nebudete potřebovat.

U korekce rtů dosáhnete jejich zvýraznění a optického zvětšení. Dojde k vyretušování barevných a tvarových nesrovnalostí. Budou plnější a smyslnější. Můžete si vybrat z následujících možností.

-Kontura. Jemná linka na hraně rtů zvýrazní jejich obrys, a přesto není nutné používat rtěnku.
-Kontura s barevným stínováním. Zvýrazní rty a upraví jejich nedostatky v barvě. Náš tip!
-Celková barevná výplň. Na celou plochu rtů se aplikuje barevný pigment.

Toužíte po pize krásy? S permanentním make-upem to je otázka chvilky a na rozdíl od tetování to není napořád.

Permanentní make up versus tetování


Tetování je trvalá a poměrně bolestivá záležitost vhodná k malování obrázků na kůži tetovacím strojkem do hloubky 2-3 mm.

Oproti tomu metody trvalého líčení používají nejkvalitnější přírodní pigmenty, které se aplikují strojkem nebo ručně do hloubky 0,8 - 1,5 mm pod kůži. Při obnově pokožky ztrácejí barvu a mizí, proto je nutné zákrok po čase opakovat. Ceny se pohybují v rozmezí od 2000 do 10000 korun.

Upozornění

Darujete pravidelně krev? Pak nezapomeňte na to, že po výše uvedených zákrocích si musíte dát minimálně rok pauzu.

Korekce je součástí dobrého výsledku


Jelikož se jedná o šetrnou metodu s využitím přírodního barviva, je součástí kvalitního zákroku i druhá kontrolní návštěva za 3-4 týdny. Každá pokožka má různé vlastnosti a reaguje na barvy jinak. Při druhém ošetření artista zjistí, jak vaše kůže přijala mikropigmenty. Doladí se drobné asymetrie, nedostatky a případně poupraví odstín či tvar. Výsledek bude po zahojení dokonalý.

Microblading


Jedná se o metodu 3D permanentního make-upu, kdy se vláskový vzhled obočí vykresluje ručně speciálním perem s malou čepelkou, která obsahuje 18 jemných hrotů. Jaké jsou možnosti a výhody této metody?

-Korekce s plně přirozeným vzhledem - zahuštění, ztmavení, zvýraznění.
-Úprava vad v symetrii, délce a doplnění chybějících částí.
-Modelace nového obočí, např. po chemoterapii.
-Umožňuje 3D plastický vzhled.
-Při správné aplikaci zákrok téměř nebolí.

Nano-technologie


Novinkou ve světě trvalého líčení je švýcarská přístrojová technologie Swiss Liner TOP sensi drive. Nanojehla tohoto systému umožňuje vpravovat pigment velmi přesně a téměř bezbolestně. Každý zákrok má svůj jehlový systém a program, který kontroluje hloubku jehly, její rychlost a tloušťku kůže. Mikropigmenty Swisscolor jsou vysoce koncentrované a té nejvyšší kvality. Neoxidují a nemění barvu. Po vyhojení poskytují ten nejpřirozenější efekt.

Vývoj permanentního make-upu se za posledních pár let posunul směrem k přirozenosti a bezbolestnosti. Už víte, jaké možnosti korekcí nabízí a na co si při volbě správného artisty dát pozor. Moderní 3D metody otevřeli dveře trvalého líčení k přirozené kráse, bez nutnosti každodenního malování. Patříte i vy k těm ženám, které se rozhodnou pro tento typ zkrášlení? Budeme rádi, když nám do komentářů napíšete, jakou část obličeje byste si nejraději nechala zvýraznit, popřípadě jako jsou vaše zkušenosti s touto moderní zkrášlovací metodou.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Benefity permanentního make-upu ve světle nejnovějších trendů, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: benefity, permanentního, make-upu, světle, nejnovějších, trendů.

Kde najít informace×