Top 10 domácích moučníků

Hana R.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Všechny ty domácí buchty, koláče, dorty, nákypy, pudinky a poháry. Kdo by je neměl rád. Ta úžasná sladká vůně, linoucí se celou kuchyní, když vytáhneme plech s čerstvě upečeným koláčem z trouby. Zákusek z oblíbené cukrárny je jistě dobrý, ale třeba domácí bublanina z čerstvě natrhaných třešní nebo křehký rebarborový koláč upečený ve vlastní troubě, to je přece něco docela jiného.

Je těžké vybrat jen deset receptů z toho obrovského množství, ale pro inspiraci a malý návod to prostě musí stačit. Takže čtěte, vybírejte, pečte a ochutnávejte.


Bublanina

Bublanina


Oblíbený lehoučký moučník, který pečeme většinou v létě, protože ovoce, které v tomto receptu můžeme použít, zrovna dozrává. Jeho příprava je tak nenáročná, že ho svede upéct vlastně úplně každý.


Borůvkový koláč

Borůvkový koláč


Další ze snadných a rychlých moučníků z letního ovoce. Pokud nejsme zrovna na dovolené v lesní borůvkové oblasti, určitě koupíme borůvky i ve městech na trzích. Tenhle koláč přímo voní létem a prázdninami.


Tiramisu

Tiramisu


Doma připravené tiramisu je vláčný a lahodný krémový moučník, který není třeba ani péci. Prostým smícháním několika ingrediencí dostaneme zákusek, který se nám bude rozplývat na jazyku. Jen musíme počítat s nějakou tou dobou navíc, kdy ho necháme uležet v ledničce. Ten čas se rozhodně vyplatí.


Rychlý rebarborový koláč

Rychlý rebarborový koláč


Lehce nakyslý moučník z rebarbory bude určitě chutnat i těm, kdo sladkým jídlům příliš neholdují. Z řapíků této zeleniny nezapomeňte před krájením odstranit ostrým nožem tuhá vlákna a slupky. Rebarborová sezóna je poměrně krátká, ale měli bychom ji využít a upéci si koláč třeba podle tohoto receptu.


Rybízový koláč s tvarohem

Rybízový koláč s tvarohem


Tenhle sytý ovocný koláč může klidně nahradit lehkou večeři. Bude zdravá a můžeme ji doplnit nápojem každému podle jeho chuti. Káva, černý, ovocný či bylinkový čaj, nebo také mléko či kakao, to všechno se k rybízovému koláči s tvarohem skvěle hodí.


Ořechový koláč

Ořechový koláč


Ořechy jsou jednou z nejzdravějších potravin, které známe. Ale vlašské ořechy v náplni tohoto moučníku jsou nejen zdravé, jsou totiž hlavně tak dobré, že si možná tento recept na přání svých strávníků budete muset zopakovat častěji. Tak ho vyzkoušejte.


Klasický mrkvový dort

Klasický mrkvový dort


Je to skvělý křehký moučník, který se vám bude rozpadat na dezertní vidličce. Hodí se velmi dobře i pro slavnostnější příležitosti. Je vláčný a lahodný. Kromě zde uvedené polevy můžeme s úspěchem vyzkoušet i nějakou jinou.


Dezert z cukety a jogurtu

Dezert z cukety a jogurtu


Tento zákusek voní skořicí a perníkem. V cuketové sezóně ho rozhodně vyzkoušejte. Je poměrně jednoduchý a výsledek vás příjemně překvapí. Polevu z čokolády nebo šlehačky už si zvolte podle své chuti.


Perfektní čokoládové brownies

Perfektní čokoládové brownies


Rychlý moučník z čokolády, kterým uděláte radost snad každému. Kdo má rád čokoládu, tomu není třeba popisovat božskou chuť této dobroty. Ať už se zmrzlinou nebo bez ní, je to slavnostní dortík.


Hrníčková bábovka

Hrníčková bábovka


Na domácí bábovku nemůžeme zapomenout. Tahle je velmi jednoduchá, s kakaem. Je to klasický moučník k nedělní kávě. Hlavně s kávou, ale i třeba s čajem nebo horkou čokoládou.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 10 domácích moučníků, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 10 domácích moučníků.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, domácích, moučníků.

Kde najít informace×