Top 3 benefity zdravé svačiny na pracovišti: Zvyšte produktivitu svých zaměstnanců...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

S nabitým programem a náročným pracovním týdnem může být obtížné si udržet vysokou úroveň energie. V momentě, kdy nás pracovní úkony začínají vyčerpávat, je na čas na zdravou svačinku. Totéž platí také pro vaše zaměstnance, každý si musí odpočinout u dobrého jídla, aby mohl podávat lepší výkony nebo dělat úžasné věci. Právě zaměstnanci uvádějí, že zdravé jídlo na pracovišti je jedním z jejích nejlepších benefitů. Přinášíme vám top 5 důvodů, proč byste jim měli poskytovat zdravé občerstvení, abyste zlepšili celkové zdraví, pohodu a produktivitu svých zaměstnanců.

1. Zdravé svačiny mohou zvýšit produktivitu zaměstnanců

Zdravé stravování je jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit vysokou energetickou úroveň a maximální produktivitu. Palivo, které jídlo poskytuje, je ve formě glukózy, která umožňuje mozkům zůstat ve střehu. Přestože se mnozí z nás snaží udržovat vyváženou stravu, je obtížné zvládnout svůj čas na přestávku a zdravé jídlo, zejména pokud jste velmi zaneprázdnění. Například zaměstnanci bez přístupu k svačinám v kanceláři odcházejí z práce, aby si šli dát svačinu venku. Jednoduše nabízením a propagací zdravých kancelářských svačinek můžete změnit atmosféru, která probíhá na pracovišti. Namísto časově náročného putování za svačinou zaměstnanci mohou jednoduše zajít do a kuchyně a vybrat si svou oblíbenou pochoutku. Lidé tak tráví více času v kanceláři a jsou produktivnější. A navíc, jíst zdravé svačiny zlepšuje náladu. Díky tomu mohou pracovní vztahy vzkvétat - lidé se stávají řešiteli problémů a kritickými mysliteli.

2. Zdravé svačiny mohou zlepšit celkovou náladu

V ruchu kanceláře lidé nejí vždy, když mají hlad. Občas jsou prostě příliš zaneprázdněni na to, aby si přinesli vlastní občerstvení nebo spěchali do obchodu, když potřebují něco k jídlu. To znamená, že budou sedět u stolu, tvrdě pracovat a to s prázdným žaludkem. S hladovějícím člověkem není někdy příliš příjemné se vypořádat. Navíc nemají energii na přesné a efektivní plnění svých úkolů. Jednoduše řečeno, hlad zhoršuje lidské vztahy. Nikdo nechce pracovat s někým, kdo se na něj neustále vrhá jen proto, že mu klesla hladina cukru v krvi. To vše lze snadno vyřešit tím, že svým zaměstnancům poskytnete přístup k zdravému občerstvení.


3. Zdravé svačiny mohou vytvářet sociální vazby

Nejlepší způsob, jak prolomit led, je jídlo! Kdo by nemiloval jídlo? Tím spíše, že je zdarma a snadno vyzvednutelný! Jíst je společenská událost. Sdílení jídla je již dlouho způsob, jak se spojit a komunikovat. Rituál jíst nebyl jen o fyzickém přežití, ale také o kultivaci hlubokých rodinných a kulturních spojení. V kanceláři bude příjemná a jídlem dobře zásobená kuchyně organicky spojovat lidi, aby si povídali, vyměňovali si nápady a spolupracovali v uvolněnějším prostředí. Tímto způsobem občerstvení v práci poskytuje nejen pozitivní dopad na produktivitu a týmovou dynamiku, ale také nabízí různým vertikálům vaší kanceláře možnost vzájemné interakce v neformálním prostředí. Celkově vzato, stačí jen malá aktivita, jako je občerstvení pro celou kancelář, aby byla vidět změna celkového nadšení a energie v kanceláři. Pomáhá překlenout sociální mezery a dává každému příležitost vzájemně se propojovat, Vaši zaměstnanci se mohou jednodušeji sblížit, a tím posílit spojení vašeho týmu.

Babiččiny máslové sušenky

Babiččiny máslové sušenky


Vyzkoušejte tento tradiční recept na skvělé sušenky, budou jako od babičk.


Sendvič s plísňovým sýrem a hroznovým vínem

Sendvič s plísňovým sýrem a hroznovým vínem


Kombinace sladkého hroznového vína a lahodného sýru je naprosto geniální.


Hrnková bábovka

Hrnková bábovka


Bábovku dokážete díky jednoduchému receptu připrvit za několik minut.


Brambory zapečené se sýrem

Brambory zapečené se sýrem


Jednoduchý oběd, když nechcete trávit hodiny u plotny.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 3 benefity zdravé svačiny na pracovišti: Zvyšte produktivitu svých zaměstnanců..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:×