Řízené hladovění

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Už jste o tom slyšeli?
Řízené hladovění je ozdravná metoda pro náš organismus. Existuje několik způsobů, jak jí praktikovat a záleží jen na člověku, na co se cítí. Bylo zjištěno, že hladovění detoxikuje náš organismus, omlazuje, prodlužuje život a pomáhá v boji s různými závažnými onemocněními. Tato, dá se říci, léčebná metoda je ve světě známa již stovky let. Němečtí a ruští lékaři přírodní medicíny dobře popsali průběh i výsledky hladovění či léčebného půstu. Avšak průlom nastal až v roce 2016, kdy účinnost hladovění na omlazování buněk byla vědecky prokázána. Japonec Yoshinori Ohsumi popsal jev nazývaný „autofagie“ nebo-li „sebepojídání“, při kterém buňky v hladovějícím těle likvidují staré, škodlivé nebo cizorodé látky/organismy po většinou bílkovinného charakteru. Tento jev nastává při delších striktních půstech do délky 15-ti dnů. Yoshinori Ohsumi získal za tuto vědeckou práci Nobelovu cenu. Řízené hladovění může být léčebná metoda nebo způsob redukce hmotnosti. Záleží na délce a způsobu hladovění.

Řízené hladovění nebo půst jako boj s nemocemi
Řízené hladovění a půst pomáhají v boji s metabolickými poruchami, respiračními onemocněními, poruchami trávení, onemocněními kůže, kardiovaskulárními poruchami, ale i psychickými poruchami. Pokud by to chtěl člověk vyzkoušet, měl by se poradit s odborníky a být po dobu hladovění pod stálým dohledem. Pravdou je, že hladovění působí přínosně jak pro nemocného, tak zdravého člověka. Důležité je po procesu hladovění začít se zdravou stravou, která dodá tělu potřebné živiny.

Hladovění jako způsob hubnutí?
Mnoho žen zkouší hladovění, když chtějí zhubnout. Je však nutné být pod dohledem specialistů. Ti se řídí pravidlem ztráty 15% původní váhy při jednom cyklu hladovění. Nikdy se nesmí přesáhnout bezpečná hranice. Při hladovění se neustále monitoruje puls, tlak a je analyzována krev + moč. Po třech dnech bez stravy, pouze o vodě se organismus začíná živit ze svých zásob a začíná hubnout. Hladovění je nastaveno individuálně a po něm se postupně navrací k jídlu. Návratová dieta většinou trvá 2/3 doby plného hladovění. Takový způsob redukce hmotnosti je dobré naplánovat v době dovolené, kdy člověk nemá žádné povinnosti.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Řízené hladovění, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Řízené hladovění.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: Řízené, hladovění.


×