6 návrhů na pěkné Velikonoce v karanténě. Vajíčka, kostým, drink, jaro

Lukáš Svítil

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jestli jste se těšili minulý rok na Velikonoce a bohužel to díky koronavirové situace nevyšlo, letos se situace opakuje jako přes kopírák. Nevěšte však hlavu, protože i tak lze prožít tyto křesťanské svátku v klidu a pohodě a navíc se ještě zabavit příjemnými činnostmi, po nichž alespoň koledníci nebudou muset navštívit lékařskou záchytku. Které to jsou a co dělat na Velikonoce v karanténě, odpoví tento článek.

Vytvořte originální kraslice

Na barvení kraslic je letošní rok času víc než dost, a proto pro vás máme pár tipů, které vám snad v této kreativní činnosti pomohou. Všichni si určitě pamatujeme barvy v prášku, ve kterých vyfouknutá vajíčka vymácháme, polepíme malinkatými samolepkami a je to. Ty barvy však byly často bledé a vajíčko vypadalo jako odbyté. Letos to však zvládněme jinak. Výborná jsou přírodní barviva jako řepa, cibule nebo kari. Na barvení vajec se skvěle hodí i lak na nehty, voskovky, fixy. Vrtačkou s jemným vrtákem zase docílíte drobných a roztomilých reliéfů.

Vyfoťte se na přání

Osobní přání můžete posílat během celého roku. Časové mantinely pro pěkné přání není nikde stanoveno. Přát totiž lze i jen tak k úspěšnému dni nebo k čemukoliv jinému. Zkuste se doma vyfotit a třeba pomocí nějakého programu či aplikace na úpravu fotografií vytvořit krásné, vtipné nebo děsně originální přání. Základním odrazovým můstkem může být kostým velikonočního zajíčka, kraslice nebo probouzející se jarní příroda, což jsou ingredience, které vám budou na velikonočním přání hrát všemi barvami.

Vy jako šéfkuchař

Při běžných Velikonocích jezdíme po návštěvách, a tak velikonoční tabule stojí a padá s vašimi hostiteli. S mazancem se setkáte pouze ve variantě tchyně a nádivka je už čtyřicet let předplacená pro vaši babičku. Využijte toho, že jste doma, a navařte a napečte si tentokrát podle sebe. Děti mohou vyrobit třeba velikonoční zvířátka z papíru a mohou je pěkně vybarvit. Ze zdravotní procházky si přineste pár větviček, dejte je do vody a kochejte se tím, jak za chvíli pokvetou. Vedle klasického velikonočního beránka si můžete připravit velikonoční mandlové zajíčky nebo velikonoční vaječnou tlačenku. Je to jenom na vás.


Velikonoční rouška

Rouška jako symbol posledního roku také nesmí v našem výčtu tipů chybět. A když se blíží ty Velikonoce, tak s velikonoční tematikou. Na internetu si můžete najít spoustu velmi originálních a skvostných výtvorů. Tak se jimi nenechte zahanbit a naopak se jimi nechte inspirovat. V obchodem můžete koupit spoustu pomůcek a psacích potřeb. Nechte také vyrobit roušku své děti, aby měly originální kousek, který si vyrobí samy, a tak na něj budou patřičně hrdé.

Nespěchejte

V případě letošních Velikonoc odpadly veškeré návštěvy, což předznamenává pohodový víkend, kdy nemusíte nikam spěchat. A proto zůstaňte v posteli tak dlouhou, jak vám to okolnosti dovolí. V klidu si promyslete, co budete vařit a kam na velikonoční procházku vyrazíte. V klidu a beze spěchu si pokliďte a přitom si můžete pobrukovat nějakou velikonoční koledu, kterou potom předvedete nahlas při rodinní večeři. Ten, kdo bude mít nejblbější poznámky, za trest zazpívá koledu také. A večer po dlouhé a vydatné koupeli se můžete osvěžit tím, co vytvoříte podle posledního bodu.

Osobitý drink

Možná patříte k lidem, kteří si vytvořili zásoby alkoholu, aby měli čím pohostit případné koledníky, kteří ovšem letos nepřijdou. Co tedy se zásobami teď? Zkuste zapřemýšlet a vymyslet si právě jenom ten váš originální drink, který bude vaším podpisem během letošních Velikonoc. Nápoj by vás měl přesně vystihovat, jestli máte rádi sladké, ostré nebo barevné. Jestli máte rádi alkoholické nápoje nebo nealkoholické. Nebo jestli nakombinujete všechny tyto přísady a vytvoříte skutečně něco, co svět ještě nepil. Času na to je dost, a tak se nenechte odradit prvotním neúspěchem, ochutnávejte a dolaďujte. A nepřehánějte to. Pěkné Velikonoce!

Velikonoční mazanec

Velikonoční mazanec


Klasický recept na velikonoční mazanec najdete právě zde. Je to jednodušší, než se zdá.


Velikonoční beránek

Velikonoční beránek


Velikonoční beránek a recept na něj patří ke zlatému dědictví každé hospodyňky.


Velikonoční nádivka

Velikonoční nádivka


Tentokrát si udělejte svoji vlastní velikonoční nádivku, jejíž recept přehledně zde.


Velikonoční vaječná tlačenka

Velikonoční vaječná tlačenka


A nejen pro chlapy tady je recept na velikonoční vaječnou tlačenku, kterou spolehlivě zaženete hlad.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k 6 návrhů na pěkné Velikonoce v karanténě. Vajíčka, kostým, drink, jaro, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×